Bruka na Mundijalu - zbog ovog Katar nije smio da dobije domaćinstvo: Pogledajte tribine na poluvremenu - nema nikog!

Katar se nije proslavio sa organizacijom prvog dana prvenstva....

Prazne tribine na poluvremenu meča Katar - Ekvador Izvor: Profimedia

Već sada se organizacija Svjetskog prvenstva u fudbalu raspada! Problemi su na sve strane, prvog dana smo imali stampedo na ulicama Dohe, probleme pravi i odluka FIFA o kapitenskim trakama koje će se nositi, a ni navijači nisu pomogli.

Meč Katara i Ekvadora koji je otvorio Mundijal nije ispunio očekivanja domaće publike, pošto je Ener Valensija vrlo brzo ugasio nade bogatih i razmaženih domaćina da mogu nešto da urade na ovom Svjetskom prvenstvu. Sa dva gola u prvom poluvremenu donio je pobjedu ekipi iz Južne Amerike i - ispraznio stadion!

Domaća publika, pogotovo ona iz VIP dijelova stadiona požurila je da napusti tribine na poluvremenu! Njihov tim je gubio 2:0, a na terenu se vidjelo da je sve gotovo, da Katarani nemaju snage da se izbore sa mnogo boljom selekcijom od sebe. Već kada je startovalo drugo poluvrijeme, tribine su izgledale ovako:

Bilo je riječi prije prvenstva i o tome da to zapravo nisu navijači Katara! Zalivska monarhija ima jedva 3.000.000 ljudi, a od toga jedva 12 odsto zapravo ima državljanstvo ove zemlje, dok 88 odsto čine strani radnici koji teško zarađuju novac u ovom represivnom režimu.

Zbog toga je navodno Katar platio navijače iz Pakistana i drugih zemalja u razvoju da navijaju za Katar i da ispune tribine. Ako je to tačno, na kraju ispada da su samo oni kojima je plaćeno ostali na tribini. I Ekvadorci, naravno.