Australija pobijedila Tunis 1:0

Australija na korak do osmine finala Svjetskog prvenstva! Pobjeda u Kataru - evo šta kaže matematika!

Australija pobijedila Tunis!

Australija pobijedila Tunis 1:0 Izvor: Ricardo Mazalan/AP

Australija je pobijedila Tunis u drugom kolu grupne faze - 1:0. Gol je dao Djuk u 23. minutu. Ova pobjeda donijela je "sokerosima" prve bodove na turniru, pa će u posljednjem kolu imati sve u svojim rukama protiv Danske.

Ovaj poraz je Tunis udaljio od sljedeće faze, s obzirom da će u posljednjem meču grupne faze igrati s Francuskom.

Nešto bolja partija Australije u prvom poluvremenu utakmice odigrane na stadionu Al Janub, u gradu Al-Vakra ispostavilo se odlučila je pobjednika. Australija je u 23. minuti susreta povela kada je Mičel Djuk vrlo spretno glavom poslao loptu u mrežu golmana Tunisa Ajmena Damena.

Tunis je u nastavku u par navrata bio u prilici da poravna rezultat, najprije u 41. minuti, a potom i u sudijskoj nadoknadi prvog dijela, no nije se najbolje snašao kapiten Jusef Msakni.

Obje reprezentacije su u nastavku imale prilika da dođu do pogotka no niko nije imao uspjeha u realizaciji. Posljednjih 15 minuta susreta snažan pritisak Tunišana, igralo se praktično na polovini australske selekcije, no odbrana je bila na visokom nivou tako da promjene rezultata nije bilo. Australija je osvojila tri boda pobjedom 1:0.

Nakon prvog susreta drugog kola u grupi "D" na vrhu tabele je Francuska s tri boda, toliko ima i drugoplasirana Australija. Treća je Danska sa jednim bodom, koliko ima i posljednji Tunis.

Tokom dana je na rasporedu i drugi susret u grupi D između Francuske i Danske, a danas će biti odigrana i dva susreta grupe C u kojima će snage odmjeriti Saudijska Arabija i Poljska te Argentina i Meksiko.

(MONDO/Anadolija)

13:00

Kalkulacije!

Situacija u grupi posle ovog meča kaže - Francuska i Australija imaju po 3, a Danska i Tunis po 1 bod. Francuzi i Danci igraju od 17 časova i u zavisnosti od tog ishoda Australijanci će znati šta im tačno treba za prolaz, ali sve drže u svojim rukama, jer u poslednjem kolu igraju sa Dancima i direktno će odlučivati o nastavku takmičenja. Ako aktuelni šampion sveta opravda ulogu favorita, možda im i bod bude dovoljan, ali da sačekamo...

12:59

KRAJ MEČA, SLAVLJE SOKEROSA!

Meč je završen pobedom Australije!

12:56

Australija na pragu pobede!

Samo 120 sekundi deli Australiju od prve pobede na Svetskom prvenstvu još od 2010. godine! Napadi Tunisa su kontinuirani, ali jalovi!

12:52

90. minut - Još šest minuta

Odluka da produži šest minuta ovaj meč, izazvala je veliku reakciju navijača Tunisa ka sudiji Sibertu. Nastavlja se drama, Australija vodi 1:0.

12:49

87. minut - Opsada gola

Fali taj poslednji potez fudbalerima Tunisa, konstantno su na rubu 16 metara i traže šansu, ali im ne polazi za rukom, da upute udarac ka Rajanu!

Izvor: Anadolia/Evrim Aydın

12:45

Dosta nervoze na terenu!

Fudbaleri Tunisa su dosta frustrirani jer ne mogu da pronađu put do mreže golmana Rajana. Sa druge strane Australija pokušava što više da "umrtvi" tok meča i to im uspeva za sada.

Izvor: LUCA BRUNO/AP

12:37

EVO I DEGENEKA!

Miloš Degenek menja Frana Karačića! Bivši fudbaler Crvene zvezde ulazi da učvrsti poslednju liniju svog tima.

12:34

72. minut - Sve pršti na terenu

Odmah posle prilike Australije, usledila je neverovatna kontra Tunisa, u kojoj je Msakni izašao u situaciju 1 na 1 sa Rajanom, koji je odbranio. Posle nekoliko desetina sekundi je opet Msakni probao, ali slabo. Definitivno gol "visi u vazduhu" !

Izvor: Fonet/AP/Petr David Josek

12:33

71. minut - Zamalo 2:0

Odlično je probio MekKlaren po levoj strani, centrirao, a Leki je zakasnio za milisekundu...

12:29

Na tribinama LEGENDA AUSTRALIJE

Čuveni Tim Kejhil ne može da bude zadovoljan situacijom na terenu! Tunis sve više napada i deluje da gol "visi u vazduhu".

Afrikanci se sve više žale na sudiju Siberta, koji ne uspeva baš da kontroliše utakmicu u ovim momentima.

Izvor: Petr David Josek/AP

12:26

IZLAZI STRELAC GOLA!

Ajdin Hrustić će na teren i to umesto Djuka, strelca jedinog gola na meču! Ušao je i MekKlaren, koji menja vezistu MekGrija.

12:23

61. minut - Ofanziva Tunisa

Pokušao je Sasi sa preko 25 metara, a lopta je završila u publici. Sve jači pritisak stvara Tunis, žele gol, koji bi poravnao situaciju na semaforu!

Spremaju se i prve promoze u redovima Australije!

12:17

56. minut - Pokušaj "sokerosa"

Povukao je MekGri kroz sredinu, prosledio je na levu stranu ka Gudvinu, koji je traljavo šutirao. Ostaje 1:0!

12:14

52. minut - Drama u 16 metara

Tunis je imao dve, tri opasne situacije pred golom Rajana. Tražili su i penal, međutim ništa od toga!

Krenuli su dosta ofanzivnije u drugom delu, videćemo da li će stići nagrada za to.

12:07

POČINJE DRUGO POLUVREME!

Tunis mora ofanzivnije, ako želi da izbegne poraz!

Prva promena u taboru afričke selekcije, umesto Dregera u igri je Sasi!

12:01

Trenutno je dramatično u Kataru!

Najnovije informacije iz Dohe kažu da je izbio požar u "navijačkom selu" , situacija je izuzetno ozbiljna!

11:53

KRAJ PRVOG POLUVREMENA 1:0 ZA AUSTRALIJU!

Odlično su otvorili "sokerosi" meč i zasluženo došli do prednosti golom Mičela Djuka. On je postao tek drugi fudbaler Australije, posle Tima Kejhila, koji je postigao gol glavom na Svetskom prvenstvu.

U nastavku prvog dela, probudio se Tunis i imao dve solidne prilike preko Dregera i Msakanija, ali se rezultat nije menjao.

Očekujemo znatno ofanzivniji Tunis u drugom delu, jer njima poraz nikako ne ide u prilog, posebno kada se zna da u poslednjem kolu igraju protiv Francuske.

11:50

49. minut - Poslednja šansa u prvom poluvremenu

Imaće Tunis korner, biće to poslednja prilika da se promeni rezultat.

11:49

48. minut - Opet šansa za Tunis

Opet je Žebali sve kreirao, fenomenalno ubacio na pet metara, a tamo se našao kapiten Msakni, koji je loše šutirao i lopta je prozujala pored stative. Ostaje 1:0!

11:45

44. minut - Finiš prvog poluvremena

Imala je Australija dva šuta ka golu. Prvo je pokušao Djuk, a potom iz još bolje situacije Fran Karačić, ali je rođeni Zagrepčanin, očajno zahvatio loptu i to nije bilo opasno. Nakon svega biće novi korner za "sokerose".

11:41

41. minut - Najbolja šansa na meču!

Odlično je "zalamo" Žebaili, pa prosledio loptu Dregeru koji je šutirao sa nekih 10ak metara iz prve, ali je fudbaler Australije izblokirao njegov udarac. Usledio je korner, posle kog se ništa nije desilo.

11:35

35. minut - Pokušaj Irvina

Centrirao je Gudvin iz kornera, a u gužvi se najbolje snašao Džekson Irvin, međutim nije bilo opasnosti po gol. Nastavlja se utakmica, Australija još uvek ima zasluženu prednost od 1:0.

11:27

26. minut - Prvi žuti karton

Biće prilika za Australiju da posle prekida ugrozi gol Tunisa, a prvi žuti karton je dobio fudbaler Ferencvaroša Lajduni.

11:23

23. minut - VODI AUSTRALIJA 1:0!

I pravo iz ničega Australija je povela sa 1:0! Centrirao je Gudvin, lopta je nekog zahvatila od defanzivaca Tunisa, Djuk je glavom ciljao i savladao golmana Tunisa, a lopta je završila u "maloj" mreži!

Više su želeli i nagrada je stigla!

11:20

20. minut - Prva opasnost!

Nije ni ovo bio šut ka golu, ali je bilo jako opasno pred golom Metjua Rajana. Krenuli su u kontru fudbaleri Tunisa, odlično je Žebali odložio loptu na 16 metara, ali je Mskani sa loptom izašao u gol aut.

11:19

18. minut - Mirno!

Još uvek čekamo na prvi šut ka golu.

Australija više želi da se nadigrava, ali Tunis pokušava da uspori tempo igre.

11:12

12. minut - Australija ima blagu inicijativu

Uspela je selekcija Australije da nametne svoj stil, napadaju, ali još uvek čekamo na prvu šansu!

11:05

5. minut - Slobodan udarac za Australiju

Neoprezan start fudbalera Tunisa nad Aronom Mojom, biće to prva prilika za Australiju. Ipak ništa ozbiljno se nije desilo pred Damenovim golom

11:00

POČINJEMO!

Sudija Sibert iz Nemačke je dao znak za početak meča!

10:55

Ovako je izgledao prethodni meč Tunisa

Tunis je protiv Danske bio u najmanju ruku ravnopravan rival, a osvojili su bod koji im puno znači u daljoj borbi za plasman u narednu fazu. Kako je to bilo u prvom duelu, možete pogledati u našoj galeriji:

10:50

Tunis ima dve pobede na Mundijalu!

Fudbaleri Tunisa nikada nisu prošli grupu na Svetskom prvenstvu, a imaju samo dve pobede. Prvu su zabeležili na svojoj premijeri na Mundijalu protiv Meksika 3:1, a meč je igran davne 1978. godine. Drugi trijumf zabeležili su tačno 40 godina kasnije protiv Paname sa 2:1, taj duel je odigran na Mordovia Areni u Šaransku.

10:40

Degenek je opet na klupi!

Klupe izgledaju ovako :

Tunis : Balbul, Hasen, Ben Sad, Ben Romdane, Čaleli, Gandri,  Ifa, Džaziri, Khazri, Kečrida, Kenisi, Maloul, Sasi, Mežbri, Slimane

Australija : Redmejn, Vuković, Bakus, Kamings, Degend, Deng, Devlin, Hrustić, King, Kuol, Mabil, MekKlaren, Tilio, Rajt

U sastavu Australije imamo dva fudbalera srpskog porekla, Denija Vukovića i naravno Miloša Degeneka.

10:30

Poslednja pobeda na Mundijalu!

Australija je poslednju pobedu na Svetskom prvenstvu zabeležila 23. juna 2010. protiv Srbije, a kao što je poznato rezultat je bio 2:1. Strelci su bili Kejhil i Holman, a za Srbiju Marko Pantelić.

Posle tog meča zabeležili su šest poraza i jedan remi!

Izvor: YouTube/screenshot/FIFA