Rudar Prijedor - Borac Kup BiH uživo prenos

Senzacija! Rudar Prijedor nakon penala izbacio Borac iz Kupa BiH! Prštalo u krajiškom derbiju! (FOTO, VIDEO)

Fudbaleri Rudar Prijedora savladali su Borac nakon boljeg izvođenja penala i izborili plasman u četvrtfinale Kupa Bosne i Hercegovine.

Rudar Prijedor - Borac Kup BiH uživo prenos Izvor: Mondo/Slaven Petković

Osmoplasirani tim m:tel Prve lige Republike Srpske izbacio je iz Kupa BiH trećeplasiranu ekipu m:tel Premijer lige BiH!

Rudar Prijedor je prvi četvrtfinalista Kupa Bosne i Hercegovine.

RUDAR PRIJEDOR - BORAC 1:1 (1:1), penalima 7:6.

Prjedorčani su već u 13. minutu stigli do prednosti lijepim golom Aleksandra Demonjića sa ivice kaznenog prostora, da bi u finišu prvog dijela Borac uspio da stigne do izjednačenja poslije nebeskog skoka Nedeljka Piščevića.

U nastavku je domaćin ostao sa devet igrača u polju nakon što su druge žute kartone zbog preoštrih startova zaradili Mario Sajak u 70. a onda i tri minuta kasnije Aleksadar Deronjić.

Međutim, Borac i pored dva fudbalera više u polju nije uspio da napravi neke zrelije šanse pred golom Kristijana Sekulića, koji je u sudijskoj nadoknadi "skinuo" dvije solidne prilike Nedeljku Piščeviću, a onda i Jakovu Blagaiću.

Ipak, najbolju šansu za pogodak u regularnih 90 minuta imao je Rudar poslije slaloma Da Silva i izborenog kornera nakon kojeg je Nemanja Pekija šutirao direktno u golmana Borca Nikolu Ćetkovića.

Kako se rezultat nije promijenio, pristupilo se izvođenju penala, u kojima su sretniji i spretniji bili Prijedorčani za veliko slavlje domaćih navijača.

Poslije čak sedam serija, rezultat je i dalje bio neriješen, da bi u osmom pokušaju Aleksandar Subić postao tragičar Banjalučana pogodivši stativu.

Pogledajte jedanaesterce:

NAJAVA

Rudar Prijedor je domaćin banjalučkom Borcu u osmini finala Kupa BiH.

Banjalučani su favoriti u "krajiškom derbiju" s obzirom na rang takmičenja, ali i prema tvrdnjama trenera crveno-plavih Vinka Marinovića, koji je u najavi susreta istakao da očekuje dobru utakmicu i prolazak u četvrtfinale.

Strateg Borca je tokom trenerske karijere pet puta vodio ekipe protiv Prijedorčana i ostvario maksimalan učinak, pa i na tom podatku može da bazira vlastiti optimizam.

S druge strane, "rudari" su imenovali novog trenera Bojana Krulja, koji je prepustio ulogu favorita gostima iz Banjaluke, ali je istakao da se neće predati bez borbe jer Rudar želi plasman među osam najboljih u najmasovnijem takmičenju BiH.

Utakmica na prijedorskom Gradskom stadionu počinje u 13 časova, a sudiće je arbitar iz Gradiške Dragan Kesić.

15:54

Pogledajte sve jedanaesterce nakon kojih je Rudar prošao dalje!

14:58

- kraj-

Putnika u četvrtfinale Kupa BiH odlučiće jedanesterci.

14:55

BLAGAIĆ!

90+6. minut - Udarac Jakova Blagaića odbranio je Sekulić, koji se prometnuo u junaka Prijedorčana.

14:53

PIŠČEVIĆ!

90+4. minut - Kulašin je centrirao, Piščević šutirao glavom, ali je sjajno odbranio Sekulić.

14:50

Sudijska nadoknada...

...će trajati šest minuta.

14:50

LUKIĆ!

90. minut - Odlična prilika za Jovu Lukića, ali napadač Borca šutirao pored gola.

14:48

Pritisak Borca u finišu

14:47

PEKIJA!

86. minut - Stopostotna šansa za Rudar. Nakon kornera je Nemanja Pekija s sedam metara šutirao pravo u Nikolu Ćetkovića!

14:45

Slalom Da Silve!

85. minut - Da Silva je sjajno prošao po desnoj strani, proturio loptu kroz noge Vojnoviću, međutim, dobio je samo korner.

14:42

Koškanje i gužva!

80. minut - Na sredini terena je došlo do koškanja Ninkovića i Mikića, igrači oba tima su krenuli da se naguravaju, a epilog je da su obojica igrača dobili po žuti karton.

Izvor: Mondo/Slaven Petković

14:41

Nove izmjene kod prijedorskog tima

79. minut - Umjesto Bilbije i Marmata ušli Kojić i Mikić.

14:33

NOVI CRVENI KARTON!

73. minut - Strelac gola za Rudar Aleksandar Demonjić oštro je startovao nad Predragovićem i dobio takođe drugi žuti karton, pa je domaćin ostao sa devet igrača u polju! Zbog protesta je "požutio" i neko na klupi Prijedorčana, mada je greškom sudija Kesić izvadio crveni, pa se ispravio.

14:30

Zajedničko skandiranje Alkohol Bojsa i Lešinara

"Kosovo" - Srbija.

14:29

CRVENI KARTON!

70. minut - Mario Sajak je faulirao Jakova Blagaića i zaradio drugi žuti odnosno crveni karton! Posljednjih 20 minuta Borac će imati igrača više.

14:28

Trostruka izmjena u ekipi Borca

69. minut - Mrkaić, Cvijanović i Jurilj su napustili teren, Jovo Lukić, Enver Kulašin i Jakov Blagaić su ušli umjesto njih u timu Banjalučana.

14:26

Nova izmjena kod Prijedorčana

65. minut - Žoan Servos, reprezentativac Andore je ušao u igru umjesto Eldara Kamenčića.

14:23

Bilbija

64. minut - Novi udarac Prijedorčana, pokušao je Bilbija i bio neprecizan.

14:22

Umalo autogol!

Umalo autogol Nikole Ćetkovića! Golman Borca je pogriješio prilikom hvatanja lopte, ali na njegovu sreću Rudar je dobio samo korner.

14:20

Izmjena i u Rudaru

61. minut - Radaković je izišao, a ušao Dimitrije Jovanović u ekipi domaćina.

14:14

Borac nastavio pritisak

50. minut - Banjalučani su nastavili tamo gdje su stali u prvom dijelu. Konstatno vrše pritisak ka golu Sekulića, ali još nisu u nastavku kreirali dobru šansu.

14:04

Nastavljena je utakmica

46. minut - Sudija iz Gradiške Dragan Kesić dao je znak za nastavak utakmice.

14:04

Promjena u timu Borca

Trener Borca Vinko Marinović u drugom dijelu je na teren poslao Fedora predragovića umjesto Dejana Popare.

13:49

- poluvrijeme -

13:49

NINKOVIĆ!

Sekulić je odbranio odličan šut Ninkovića iz slobodnjaka.

13:47

GOOOL!

43. minut - Borac je izjednačio! Poslije centaršuta iz slobodnog udarca Ninkovića, najviše je skočio Piščević i evrogolom pogodio mrežu Sekulića - 1:1.

13:41

Inicijativa crveno-plavih...

40. minut - Borac je napravio ozbiljan pritisak, dosta šansi ispred gola Prijedorčana, međutim, nije uspio da pogodi mrežu. Još pet minuta prije kraja prvog poluvremena.

13:38

MRKAIĆ!

Napadač Borca je izblokiran u petercu! Nova šansa za Banjalučane!

13:36

Žuti karton

35. minut - I Nemanja Pekija je "požutio".

13:35

Lagundžić!

34. minut - Ivan Lagundžić se našao u prilici međutim šutirao je visoko iznad prečke prijedorskog gola.

13:33

JURILJ!

32. minut - Poslije kontranapada, Ninkola Ninković je centrirao na drugu stativu, ali je Jurilj pogodio samo spoljni dio mreže. Ovo je bila dosad najbolja šansa Borca u Prijedoru.

13:31

Borac još nije stvorio stopostotnu šansu

Crveno-plavi nakon pola sata igre u Prijedoru nisu kreirali nijednu šansu iz kategorije stopostotnih.

13:29

Žuti karton!

Zbog oštrog prekršaja žuti karton dobio je Nedeljko Piščević, igrač Borca.

13:26

Cvijanović!

21. minut - Dvije solidne šanse imao je Alen Jurilj, međutim, za malo je zakasnio Obren Cvijanović na drugoj stativi.

13:17

GOOOL!

Domaćin je poveo u 13. minutu. Sa ivice kaznenog prostora sjajno je šutirao Aleksandar Demonjić i pogodio desni ugao gola Borca - 1:0.

13:13

Stigli su i Lešinari...

Na Gradski stadion su stigli i navijači Borca.

Izvor: MONDO

13:12

Jurilj!

8. minut - Fudbaler Borca se našao u dobroj prilici, ali loše je šutirao i Sekulić nije imao problema da zaustavi njegov udarac.

13:11

Foto-galerija s početka derbija Krajine

13:02

Počela je utakmica

1. minut - Počeo je meč u Prijedoru.

13:02

Minut ćutanja za žrtve zemljotresa u Turskoj i Siriji

Gradski stadion u Prijedoru, negdje oko 1.000 gledalaca, zajedno sa igračima i stručnim štabovima Borca i Rudara minutom ćutanja su odali počast žrtvama zemljotresa U Turskoj i Siriji.