Jakov Blagaić junak je pobjede Borca nad Širokim Brijegom.

borac široki brijeg uživo prenos  Izvor: Mondo/Slaven Petković

Bio je Borac većim dijelom susreta bolji i konkretniji rival od Širokog Brijega.

Ipak, prilike i inicijativu nije uspijevao da naplati sve do nadoknade drugog poluvremena, kada je mrežu tima sa Pecare zatresao bivši član ovog kluba Jakov Blagaić i odveo Borac do veoma važna tri boda u borbi za plasman na evropsku scenu:

BORAC – ŠIROKI BRIJEG 1:0 (0:0)
/Blagaić 90+4/

Ovom pobjedom se ekipa Vinka Marinovića izjednačila bodovno na drugom mejstu sa večerašnjim rivalom, te u isto vrijeme zaostatak za vodećim Zrinjskim, koji u nedjelju gostuje Sarajevu, smanjio na tri boda.

Tri sjajne prilike nije iskoristio Borac tokom prvog poluvremena, a glavni akteri bili su Benjamin Tatar i Jovo Lukić, poslije čijih udaraca je lopta prošla tik pored stative.

Nastavio je Borac u istom ritmu i tokom drugog poluvremena, kada su prijetili Kulašin, Predragović, Ninković i Mrkaić, a u jeku napada banjalučkog tima, Valinčić je mogao da šokira domaće, ali se sjajnom intervencijom istakao Nikola Ćetković.

Zaprijetio je 15-ak minuta prije kraja i Radić, ali ni on nije bio precizan, da bi potom Borac nastavio da plete mrežu oko gola rivala.

Na kraju je uspio u svojim namjerama – nakon centaršuta sa desne strane, Oliveira je nespretno intervenisao, a Blagaić je prihvatio loptu na suprotnoj stativi i matirao svoj bivši tim.

Opširnije čitajte klikom na karticu RAZVOJ DOGAĐAJA!

BORAC: Ćetković, Pejović, Ninković, Predragović, Subić, Lukić (od 78. Mrkaić), Lagundžić (od 60. Dojčinović), Lazić, Kulašin, Tatar (od 66. Blagaić), Piščević. Trener: Vinko Marinović.

ŠIROKI BRIJEG: Josipović, Valinčić, Mašić, Radić, Vukoja, Bagarić (od 84. Pranjić), Pejić (od 84. Vukelić), Lovrić, Ćavar (od 90+3. Barišić), Kuprešak, De Oliveira Souza. Trener: Ivica Barbarić.

19:57

KRAJ

Završen je meč u Banjaluci, Borac je trijumfovao nad Širokim Brijegom rezultatom 1:0, a strijelac je bio Jakov Blagaić u 94. minutu!

19:55

90+4' - GOOOOL!

Poveo je Borac, strijelac je Jakov Blagaić duboko u nadoknadi drugog poluvremena!

Ubačena je lopta sa desne strane pred gol gostiju, Oliveira nije uspio da interveniše na željeni način, pa je ona stigla do Blagaića na suprotnu stranu, a bivši član Širokog Brijega takav "poklon" ne odbija:

19:53

90+3' - Loš udarac Kulašina

Prijeti Borac u samom finišu, ali bez rezultata...

Sada je Kulašin šutirao, ali veoma loše.

Nakon toga, izmjena kod gostiju - umjesto Ćavara, na terenu je Barišić.

19:51

90+2' - Pejović preko gola

Blagaić je izveo korner, nakon kojeg je Borčev štoper šutirao preko gola.

19:51

90+1' - Ninković!

Šutirao je Ninković ka golu iskosa sa lijeve strane, ali je bio za malo neprecizan - lopta je prohujala pored suprotne stative.

19:50

Igraće se još šest minuta u Banjaluci

19:49

Igra se posljednji minut regularnog dijela

19:46

87' - Žuti karton za Pejovića

19:44

85' - Dupla promjena kod gostiju

Umjesto Pejića i Bagarića, u igri su Vukelić i Pranjić.

19:44

19:41

Lešinari uz RK Borac - "Torbica lopove!"

Čulo se skandiranje "Torbica lopove", a sve u jeku borbe RK Borac m:tel i Nebojše Torbice oko knjiženja poslovnog prostora u Srpskoj ulici:

Izvor: MONDO/Goran Arbutina

19:39

80' - "Požutio" je golman Josipović - prije toga pored njega pala baklja!

Neposredno prije toga, jedna baklja sa sjeverne tribine je pala pored njega!

19:39

79' - Mrkaić!

Bio je Mrkaić u šansi - ali se nalazio i u ofsajdu.

19:38

78' - Žuti karton za Predragovića

Odmah nakon toga, Marinović je na teren umjesto Lukića, koji se žalio na povredu, poslao Mrkaića.

19:34

74' - Radić!

Opasno je opet bilo pred golom Borca!

Radića je odbrana Borca zaboravila duboko u šesnaestercu, ali srećom po crveno-plave, prvotimac gostiju nije bio precizan.

19:32

72' - Treći žuti karton za goste

Sada je "požutio" Pejić, pa ni njega neće biti u derbiju narednog kola protiv Sarajeva.

19:30

70' - Ninković pored gola

Izveo je Ninković slobodan udarac, ali je kao i u prvom dijelu neprecizan.

Izvor: Mondo/Slaven Petković

Na ulasku u posljednjih 20 minuta, i dalje je 0:0.

19:27

67' - Nova promjena u Borcu

Jakov Blagaić je sada na terenu, zamijenio je Tatara, a u međuvremenu je žuti karton dobio Ilija Mašić.

19:23

63' - Loš udarac Lovrića

Vukoja je ostavio loptu za Lovrića koji se odlučio na šut iz daljine, ali je lopta otišla daleko pored gola.

19:21

60' - Šansa za Široki!

Mogli su sada gosti da šokiraju Gradski stadion!

Poslije ubačaja sa lijeve strane, Valinčić je na sedam metara zahvatio loptu glavom, ali je Ćetković nogom uspio da ukroti taj udarac.

19:20

60' - Prva izmjena u Borcu

Izašao je Lagundžić, na terenu je sada Dojčinović.

19:19

59' - Lagundžiću se ukazuje pomoć nakon jednog duela

19:16

56' - Predragović!

Ponovo je bilo opasno pred golom Širokog!

Sada je Predragović bio u prilici, centrirao je Ninković pred gol, a Predragović sa 2-3 metra ne uspijeva da pošalje loptu u mrežu, odlazi preko gola!

19:15

19:13

53' - Odlična prilika za Kulašina!

Sjajna šansa za Borac da stigne do 1:0!

Pobjegao je sada Kulašin Kuprešaku, izašao ispred Josipovića, ali je golman gostiju uspio da "uđe" u taj udarac!

I dalje je 0:0 na Gradskom stadionu.

19:10

50' - Kuprešak u posljednji čas!

Tatar je htio dubinskom loptom da uposli Kulašina, ali je Kuprešak u posljednji čas uspio da interveniše i stigne do lopte prije Borčevog ofanzivca.

19:05

Nastavljen je meč!

18:50

18:49

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvih 45 minuta na Gradskom stadionu, Borac - Široki Brijeg 0:0.

18:46

Igraće se još dva minuta

Toliko će trajati nadoknada prvog poluvremena.

18:37

36' - Ninković pored gola

Igrao je rukom Kuprešak, dosuđen je slobodan udarac za Borac, izveo ga je Ninković, ali je poslao loptu pored lijeve stative gola gostiju.

18:31

29' - Žuti karton za Ćavara

Požutio je prvotimac Širokog Brijega nakon jednog faula nad Pejovićem, što mu je treći akumulirani žuti karton, te neće biti na raspolaganju Ivici Barbariću u narednom kolu protiv Sarajeva.

18:30

Parola Lešinara o Kosovu:

Izvor: MONDO

18:29

28' - Lukić preko gola

Poslije kornera Ninkovića, lopta je vraćena u sredinu za Lukića koji je uputio udarac glavom u gužvi, ali preko gola.

18:27

25' - Predragović!

Predragović je htio da ugrozi Josipovića prizemnim udarcem, ali je i ova lopta, kao i ona Ninkovićeva ranije, bila lak plijen za "jedinicu" gostiju.

18:26

18:24

22' - Lukić!

Nije Borčev napadač iskoristio najbolju šansu za Borac u dosadašnjem dijelu meča!

Poslije ubačaja centaršuta sa desne strane, odbrana Širokog Brijega je zaboravila na petercu na Jovu Lukića, koji glavom šalje loptu pored gola!

18:23

21' - Prvi pokušaj gostiju

Kombinovali su gostujući fudbaleri na Borčevoj polovini, Radić se potom odlučio na dalekometni udarac, ali je poslao loptu visoko preko prečke.

18:15

18:14

13' - Još jedna prilika za Borac!

Borac je bolji rival u ovim trenucima!

Kulašin je uputio prizeman centaršut sa lijeve strane, a Mašić je u posljednji čas izbacio loptu u korner ispred Lukića.

18:13

12' - Ninković direktno u Josipovića

Ninković je uputio jedan dalekometni udarac, ali nije bilo opasnosti po gostujućeg čuvara mreže, koji je lako uhvatio loptu.

18:12

11' - Tatar!

U odličnoj prilici se našao Benjamin Tatar!

Nakon ubacivanja sa lijeve strane, ušao je Borčev ofanzivac u kazneni prostor, šutirao sa pet metara, ali pored gola.

18:05

"SLAVA RUSIJI" NA SJEVERNOJ TRIBINI

18:02

1' - Borac već prijeti

Jedna dubinska lopta je išla prema Enveru Kulašinu, ali se mladi ofanzivac Borca nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

18:01

1' - Počela je utakmica na Gradskom stadionu!

18:00

17:59

Igrači izlaze na teren!

17:56

Slaba posjeta na Gradskom!

Na istočnoj i zapadnoj tribini večeras je veoma mali broj gledalaca...

17:41

Igrači Borca na zagrijavanju:

17:33

Teren u idealnom stanju!

Ovako izgleda travnjak Gradskog stadiona 30 minuta prije početka!

17:03

Arbitri?

Glavni sudija na ovom meču je Cazinjanin Mirza Kazlagić, a pomagaće mu Sreten Udovičić iz Prijedora i Radislav Kačavenda iz Gradiške.

17:01

SASTAVI!

BORAC: Ćetković, Pejović, Ninković, Predragović, Subić, Lukić, Lagundžić, Lazić, Kulašin, Tatar, Piščević. Trener: Vinko Marinović.

ŠIROKI BRIJEG: Josipović, Valinčić, Mašić, Radić, Vukoja, Bagarić, Pejić, Lovrić, Ćavar, Kuprešak, De Oliveira Souza. Trener: Ivica Barbarić.