Dirljive scene u Firenci! Srbin "ovjerio" šampiona u čast legendarnog kapitena Fiorentine Davidea Astorija!

Fudbaleri Milana zabilježili su šesti poraz ove sezone u Seriji A.

Fiorentina - Milan Serija A 25. kolo Izvor: EPA/CLAUDIO GIOVANNINI/ANSA

Šampion Italije je zaustavljen u Firenci!

FIORENTINA - MILAN 2:1 (0:0)

"Ljubičasti" su nanijeli gostima iz Milana šesti ovosezonski poraz zahvaljujući sjajnom Žonatanu Ikoneu, koji je izborio penal, a u gol ga pretvorio Nikolas Gonzales, da bi u finišu susreta "rezervista" Luka Jović, koji je ušao s klupe, riješio pitanje pobjednika.

U prvih 45 minuta, Fiorentina je bila nešto opasnija zahvaljujući Đakomu Bonaventuri, koji je u nekoliko navrata bio opasan po Milanov gol, dok su "rosoneri" s druge strane samo jednom zaprijetili domaćinu.

Bio je to francuski napadač Olivije Žiru čiji je udarac odbranio golman "ljubičastih" Pjetro Teraćano.

Odmah na startu drugog dijela, Žonatan Ikone je prošao kao brzi voz kroz odbranu milanske ekipe i oboren je s leđa, pa sudija nije imao dilemu - penal.

Sa kreča je siguran bio Nikolas Gonzales poslavši golmana Milana u jednu, a loptu u drugu stranu - 1:0.

Tim sa "San Sira" je poslije rezultatskog deficita preuzeo konce igre i stvorio nekoliko odličnih šansi za izjednačenje, ali su redom promašivali Ante Rebić, Žiru i Teo Ernandez. U posljednjih 20-ak minuta Pioli je sve karte bacio u napad i na teren poslao Divoka Origija, Tijemua Bakajoka i Zlatana Ibrahimovića, međutim, nije bilo izjednačujućeg pogotka.

Priliku u posljednjih 10-ak minuta dobio je i Luka Jović, reprezentativac Srbije i odmah u prvom kontaktu je umalo riješio pitanje pobjednika, međutim, njegov udarac glavom odbranio je golman Majk Maignan.

Ono što je propustio u prvom kontaktu s loptom, Srbin nije u 87. minutu kada je majstorski u padu glavom pogodio mrežu i ovjerio osmi trijumf "ljubičastih" - 2:0.

Pogledajte

00:21
Luka Jović gol
Izvor: TV Arena sport

Bio je to četvrti pogodak Jovića u italijanskom prvenstvu ove sezone.

Do kraja je samo počasni gol za "rosonere" postigao Teo Ernandez u petom minutu sudijske nadoknade - 2:1.

Utakmicu u Firenci posebno je obilježila 13. minuta kada je cijeli stadion "Artemio Franki" odao počast nekadašnjem kapitenu "Viola" Davideu Astoriju, koji je prije pet godina tragično preminuo u snu u hotelu u Udinama.

Svaki čovjek na firentinskom stadionu aplaudirao je u znak sjećanja na legendarnog kapitena, a jedva je suze suzdržao aktuelni trener Milana Stefano Pioli, koji je u tom periodu vodio Fiorentinu i bio jako dobar prijatelj sa Astorijem.

Drugi srpski reprezentativac Nikola Milenković meč je gledao sa klupe za rezervne igrače.

Izvor: EPA/CLAUDIO GIOVANNINI/ANSA