Milan se OPET "okliznuo" u prvenstvu! Rosonerima SAMO BOD protiv Bolonje - komplikuje se borba za direktno mjesto u LŠ!

Milan bilježi slabe rezultate u prvenstvu, u trenucima kad se lomi sezona.

serija a bolonja milan  Izvor: EPA-EFE/ELISABETTA BARACCHI

U tekućoj sezoni su stigli na korak od polufinala Lige šampiona, a veliko je pitanje da li će u evropskoj eliti igrati sljedeće godine!

U takvoj situaciji se trenutno nalazi ekipa Milana, koja je u posljednja dva kola Serije A osvojila isto toliko bodova i u dobroj mjeri komplikuje sebi put ka mjestu u Ligi šampiona za narednu sezonu:

BOLONJA – MILAN 1:1 (1:1)
/Sansone 1 – Pobega 40/

Nakon velike prvenstvene pobjede nad Napolijem (0:4), tim Stefana Piolija je upisao samo remi sa Empolijem (0:0), a onda, nakon nove, ovog puta evropske pobjede nad Napolitancima (1:0), rosoneri su ponovo podijelili bodove, ovog puta sa Bolonjom (1:1).

Da bi ovo moglo da bude "tanko" popodne za branioca titule na "Dal'Ari", nagovijestio je već prvi minut, ili da budemo precizniji, 33. sekund. Nikola Sansone je zatresao mrežu Majka Menjona, čiji saigrači su na izazov Bolonje odgovorili pet minuta prije odlaska na odmor.

Tomazo Pobega je u svom 15. ovosezonskom nastupu u prvenstvu postigao drugi gol, ali to je, uprkos devet šuteva gostiju u drugom poluvremenu, bilo sve što se tiče opasnosti pred domaćim golom.

Do kraja prvenstva preostalo je da se odigra još osam kola, a navijače Milana, uprkos briljantnoj ligaškoj partiji protiv Napolija, može da zabrine ligaška forma – to je bio jedini trijumf njihovih ljubimaca na posljednjih šest mečeva!

/Imobile 35 pen, Felipe Anderson 52, Markos Antonio 89/

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!