Juventus slavio na gostovanju u Bergamu: Navijači Atalante vrijeđali Vlahovića, on im odgovorio fenomenalnim golom

Autor Haris Krhalić

"Stara dama" stigla do nova tri boda.

Juventus Atalanta Serija A Izvor: Profimedia/Piero Cruciatti / Anadolu Agency

Fudbaleri Juventusa su na gostovanju savladali Atalantu rezultatom 0:2. Ovim porazom Atalanta je napravila korak nazad u borbi za Evropu, dok je Juventus sa nova tri boda preskočio Lacio na tabeli te sada zauzima drugu poziciju.

Atalanta – Juventus 0:2 (0:0)
/Iling 56, Vlahović 90+8/

U prvom poluvremenu nismo vidjeli mnogo uzbuđenja. Najbolju priliku za Juventus imao je Di Marija u 22. minutu kada je njegov udarac otišao malo pored desne stative.

Atalanta je do gola mogla pred sami kraj prvog dijela, kada je Pašalić primio jednu loptu u šestanestercu, ali njegov udarac ide visoko preko gola.

Juventus ni u nastavku nije pokazao bolju igru, ali je ipak uspio stići do vođstva u 56. minutu. Rabio je ubacio loptu u peterac domaće ekipe, Mele je pokušao izbaciti to, ali se lopta odbija do Ilinga koji pogađa mrežu Atalante – 0:1.

Na samom kraju meča Vlahović je imao solidnu priliku, ali njegov udarac brani Sportielo.

Mogla je Atalanta kazniti ovaj promašaj samo nekoliko trenutaka kasnije, ali udarac Zapakoste zaustavlja stativa.

Posljednje minute utakmice obilježile su uvrede navijača Atalanta upućene Vlahoviću. Srpski napadač je na to odgovorio lijepim golom u osmom minutu sudijske nadoknade kada je sa ruba šesnaesterca savladao golmana Atalante.