Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Leće otkinuo bod Laciju koji bi Rimljane mogao da košta i Lige šampiona!

Lacio se brukao protiv "davljenika": Sergej u nadoknadi umanjio blamažu na Olimpiku! Izvor: ETTORE FERRARI/ANSA

Umjesto planirane pobjede protiv autsajdera, Lacio je u petak uveče na svom Olimpiku upisao samo bod protiv “davljenika” Lećea.

Rimljani su remizirali 2:2 i to nakon što ih je spasio Sergej Milinković-Savić golom u sudijskoj nadoknadi.

Lacio je poveo preko Ćire Imobilea u 34. minutu, ali su gosti preokrenuli golovima Remija Udena u drugom minutu nadoknade prvog dijela i u 51. minutu i tako zakomplikovali situaciju za Lacio koji se bori za mjesto koje vodi u Ligu šampiona.

Heroj Lacija na Olimpiku bio je srpski reprezentativac koji je u sudijskoj nadoknadi izjednačio na 2:2 i tako umanjio blamažu “nebesko plavih” na Olimpiku.

Lacio je propustio priliku da pobjedom bar na kratko preuzme drugo mjesto od Juventusa.

Ekipa Mauricija Sarija ostala je na trećoj poziciji sa 65 bodova, odnosno bodom manje od Juventusa koji ima i utakmicu manje. Iza Lacija su Inter sa 63, te Milan na četvrtom mjestu sa 61 bodom.

Lacio sledeći meč igra na gostovanju protiv Udinezea, dok Leće dočekuje Speciju.