Kup RS finale Borac - Laktaši uživo prenos Arena sport

Borac je pobjednik 30. jubilarnog Kupa Republike Srpske! Šesti trofej za crveno-plave nakon 11 godina! (FOTO, VIDEO)

Banjalučki Borac savladao je Laktaše Admiralbet i osvojio 30. jubilarni Kup Republike Srpske "Dr Milan Jelić".

Kup RS finale Borac - Laktaši uživo prenos Arena sport Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Borac je osvajač Kupa RS za sezonu 2022/23!

Pljusak i led pred početak finala 30. jubilarnog Kupa RS, pa upadi simpatičnog psa na teren obilježili su duel protiv Laktaša, koji je na kraju zasluženo pripao favorizovanom Borcu u Banjaluci.

BORAC - LAKTAŠI 2:1 (1:1)

Banjalučani su slavili pogocima Momčila Mrkaića u petom i Nedeljka Piščevića u 63. minutu, dok je gol za goste postigao "borčevac" na pozajmici u Laktašima David Vuković i to "bombom" u sudijskoj nadoknadi prvog dijela.

Oba gola za crveno-plave pala su nakon centaršuta iz prekida! Prvi je kreirao Jakov Blagaić, a drugi Nikola Ninković u finalu koje je moglo zadovoljiti ljubitelje fudbala prema prikazanoj partiji obje ekipe.

Gosti su se hrabro suprotstavili Borcu, imali su svoje prilike, ali nisu uspjeli da spriječe da Banjalučani podignu šesti trofej u ovom takmičenju.

Klub sa Gradskog stadiona je nešto ranije imao još razloga za slavlje jer su premijerno izdanje Omladinskog Kupa RS osvojili mladi crveno-plavi fudbaleri, koji su rutinski savladali dobojsku Slogu (3:0).

NAJAVA

Crveno-plavi iz Banjaluke su apsolutni favoriti za osvajanje trofeja s obzirom da nastupaju u m:tel Premijer ligi Bosne i Hercegovine u kojoj su osigurali drugom mjesto na tabeli i plasman u Evropu.

Ipak, iako igraju u nižem rangu, m:tel Prvoj ligi Republike Srpske, tim iz Laktaša se sigurno neće predati bez borbe u Banjaluci, što su i najavili na konferenciji za štampu trener Miljan Bajić i kapiten Mihajlo Amidžić s obzirom da "nemaju šta da izgube protiv velikog favorita".

S druge strane izabranici Vinka Marinovića punih 11 godina nisu osvojili pehar Kupa RS, pa će imati dodatni motiv, što je naglasio i kapiten crveno-plavih Aleksandar Subić.

prošlosezonski pobjednik u ovom takmičenju, ekipa Krupe eliminisana je od Laktaša u polufinalu, dok je Borac do prilike da se bori za pehar stigao preko Zvijezde 09 iz etno-sela Stanišići.

19:54

Sudijska nadoknada

90. minut - Igraće se još pet minuta

19:46

AMIDŽIĆ!

82. minut - Dobra prilika za kapitena Laktaša Mihajla Amidžića! Šutirao je sa ivice kaznenog prostora, ali nije bio precizan.

19:42

STATIVA!

78. minut - Obren Cvijanović je pogodio okvir gola nakon udarca sa nekih 20 metara.

19:38

Još 15 minuta do kraja

75. minut - Slobodan udarac s lijeve strane za Borac. Nova prilika za centaršut, ali izboren je samo korner.

19:33

Nova šansa za Borac

68. minut - Ninković je uputio dobru loptu za Obrena Cvijanovića, koji je zaobišao golmana Laktaša i pogodio stativu. Na njegovu sreću bio je ofsajd.

19:29

GOOOL!

63. minut - Borac je ponovo poveo protiv Laktaša i ponovo nakon prekida. "rezervista" Nikola Ninković, koji je prije nekoliko minuta ušao u igru, uputio je odličan centaršut, a Nedeljko Piščević glavom pogodio laktašku mrežu - 2:1.

19:09

Nastavljen je meč u Banjaluci

46. minut - Počelo je drugo poluvrijeme.

19:01

- poluvrijeme -

18:58

Nezvani gost je najavio izjednačenje!

45+1 minut - Nepozvani gost je ušao u igru i nije želio da napusti teren, pa su morali redari da ga izbace.

18:52

IZJEDNAČENJE!

45+2 minut - Laktaši su izjednačili fantastičnim udarcem Davida Vukovića iz slobodnog udarca! Pozajmljeni igrač Borca u taboru Laktaša pogodio je ispod mjesta gdje se spajaju prečka i stativa - 1:1.

18:47

ŽUTI KARTONI

43. minut - Darko Lazić je u skoku udario Bojana Markovića i zaradio javnu opomenu. Nije postojala namjera, ali sudija je procijenio da je u pitanju prekršaj za žuti karton. Ranije je požutio na drugoj strani Nebojša Runić.

18:42

Finiš prvog dijela

40. minut - Malo je pao tempo u finišu prvog dijela...

18:40

Pogledajte foto-galeriju

18:36

KULAŠIN!

33. minut - Odlična šansa za Envera Kulašina! Sam je izišao ispred golmana Laktaša, ali je oklijevao, pa mu je odbrana gostiju oduzela loptu bez prekršaja po mišljenju dobojskog sudije.

18:33

Jedan navijač na istočnoj tribini Gradskog stadiona?!

Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

18:27

MRKAIĆ!

24. minut - Blagaić se nekako izborio za prostor i uputio povratnu loptu, ali Mrkaić nije bio precizan sa ivice kaznenog prostora.

18:24

Prva šansa za Laktaše!

21. minut - Ognjen Škorić se poslije kontranapada našao u izglednoj prilici, međutim, spetljao se i nije uputio udarac ka golu Nikole Ćetkovića.

18:23

Blagaić!

20. minut - Slobodan udarac na 18 metara, ali Jakov Blagaić je loše šutirao iz dobre prilike.

18:21

Ostali smo dužni sastave...

Izvor: MONDO

BORAC: Nikola Ćetković, Nikola Pejović, Obren Cvijanović, Momčilo Mrkaić, Fedor Predragović, Aleksandar Vojnović, Aleksandar Subić (K), Jakov Blagaić, Darko Lazić, Enver Kulašin, Nedeljko Piščević. Trener: Vinko Marinović

LAKTAŠI: Dragan Tadić, Dalibor Milić, Mihajlo Amidžić (K), David Vuković, Ognjen Škorić, Igor Trivić, Boris Ostojić, Bojan Marković, Dejan Bosančić, Nebojša Runić, Nikola Babić. Trener: Miljan Bajić

18:18

15. minut - Laktašani su se oporavili od početnog šoka i prebacili težište igre na stranu Borca, ali osim dva kornera nisu uspjeli da ugroze banjalučku mrežu.

18:10

GOOOL!

5. minut - Borac je poveo! Poslije centaršuta Jakova Blagaića iz kornera, najviši u skoku bio je Momčilo Mrkaić i pogodio mrežu Laktaša - 1:0.

18:06

Sudije

Glavni sudija finala je Dragan Todić iz Doboja, a asistiraće mu Slobodan Marković iz Bijeljine i Prijedorčanin Dragan Keranović.

18:03

Počela je utakmica

1. minut - Iako kiša nije prestala, počeo je meč između Borca i Laktaša.

Uvertira 30. finalu seniora, bio je prvi Omladinski Kup RS

Prvi trofej Omladinskog Kupa Republike Srpske u juniorskoj konkurenciji podigli su fudbaleri banjalučkog Borca!

Izabranici Zorana Dragišića su u finalu savladali dobojsku Slogu Meridian rezultatom 3:0 (1:0)

Golove za crveno-plave postigli su Nemanja Stjepanović u prvom, Bojan Makarić i Filip Sarić u drugom poluvremnu i ispisali istoriju kluba sa Gradskog stadiona u Banjaluci.