HRVATSKA JE U FINALU LIGE NACIJA

Autor Nemanja Stanojčić

Hrvatska je pobijedila Holandiju i prošla u finale Lige nacija.

Hrvatska u finalu Lige nacija Izvor: Profimedia

Hrvatska je u finalu Lige nacija! Poslije nevjerovatnog drugog poluvremena pobijedila je Holandiju u produžecima i čeka protivnika u borbi za trofej - 4:2 (2:2). Tamo će igrati protiv boljeg iz duela Španije i Italije, taj meč na programu je u četvrtak od 20.45.

Prvo poluvrijeme na stadionu u Roterdamu prošlo je uz mnogo faulova, kartona i viđen je jedan gol, postigao je Malen u 34. minutu. Onda je u drugom delu krenula ludnica. Kramarić je u 55. pogodio sa penala, pa je Pašalić u 72. donio vođstvo gostima. Izgledalo je da će proći u finale poslije 90 minuta, ali je u šestom minutu nadoknade Lang pogodio, izjednačio i to je značilo da meč ide u dodatnih 30 minuta (2:2).

Na startu tog dijela igre Dalić je uveo Petkovića umjesto Šutala i to mu se isplatilo. U 98. minutu je Bruno postigao pogodak na asistenciju Luke Modrića. Onda je u 116. minutu Modrić bio siguran sa penala i tako je obezbijedio trijumf "kockastima". Interesantno je i da je šest minuta poslije tog gola Petković dao svoj drugi pogodak, ali je poništen zbog ofsajda.