Trener "rudara" o pripremama na Zlatiboru: Svjesno smo birali jače protivnike, da odgovorimo na viši nivo fudbala!

Bojan Krulj sumirao je dosadašnji tok priprema Rudar Prijedora.

bojan krulj o pripremama rudar prijedora  Izvor: Facebook/FK Rudar Prijedor

Fudbaleri Rudar Prijedora se za novu prvoligašku sezonu pripremaju na Zlatiboru, gdje su do sada odigrali jednu kontrolnu utakmicu.

Prijedorski prvoligaš je doživio poraz (1:0) u duelu sa Inđijom, a trener "rudara" Bojan Krulj sumirao je tu utakmicu, ali i dosadašnji tok pripremnog perioda.

"Izlazimo iz završne faze teškog dijela priprema. Igrači vrijedno rade i dosta su umorni. Igrali smo utakmicu protiv ekipe koja je prošle sezone igrala baraž za ulazak u Superligu Srbije, protiv Radničkog iz Niša. Iako nisu uspjeli da se plasiraju, Inđija je jako kvalitetna ekipa. Na samoj utakmici, podijelili smo minutažu dvijema ravnopravnim ekipama, i mislim da smo ostavili dobar utisak. Najvažnije od svega je da nije bilo povreda. Protivnici na Zlatiboru su realno veoma jaki, svjesno smo ih birali, da bismo mogli što bolje da se uigramo i da odgovorimo na neki tempo višeg nivoa fudbala nego što je slučaj u našoj ligi, i mislim da ćemo spremni dočekati prvenstvo", istakao je strateg Rudar Prijedora.

Narednu kontorlnu utakmicu njegov tim odigraće već sutra (14. jul).

"Sljedeći protivnik nam je ekipa Železničara, koja je uspjela da se plasira u Superligu Srbije. Oni su jako kvalitetna ekipa sa dobrim igračima i trenerom. Biće to, takođe, jedna lijepa provjera za nas. Plan je da sutra izađemo sa dva tima - jedna ekipa će igrati 60 minuta, a druga preostalih 30, i cilj nam je da se pokažemo u što boljem svjetlu", istakao je Krulj.

Takmičarska sezona u m:tel Prvoj ligi Republike Srpske počinje 12. avgusta, a Rudar Prijedor će na startu gostovati u Prnjavoru ekipi Ljubića.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!