Srbin razbiio Hrvate i izbacio ih iz Evrope: Andrija plesao i dokrajčio Splićane!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Golovima Andrije Živkovića, PAOK je izbacio Hajduk iz Splita iz Evrope.

PAOK izbacio Hajduk golovima Andrije Živkovića Izvor: Profimedia

PAOK je pobijedio Hajduk Split 3:0 u revanš-meču kvalifikacija za Konferenciju ligu i ukupnim rezultatom 3:0 u dvomeču ušao u plej-of! Na stadionu na kojem su bili i navijači Partizana, koji su u bratskim odnosima sa solunskim navijačima, Splićani su dočekani uvredljivim transparentom i skandiranjem "Srbija, Srbija".

Prvi gol za PAOK dao je Austrijanac Stefan Švab iz penala u 12. minutu, a onda je srpski internacionalac Andrija Živković u 79. i 85. minutu "dokusurio" protivnika iz Hrvatske i okončao mu evropsku sezonu sredinom avgusta.

Pogledajte kako lijep gol je Andrija dao iz slobodnog udarca, za delirijum stadiona "Tumba", na kojem igra već dve godine, od dolaska iz Benfike.