KAKAV MEČ! Šampion gazio vicešampiona, promašivao, a onda surovo kažnjen - Lacio sa dva šuta pokorio "Maradonu"!

Nestvarno je šta su fudbaleri Napolija uspjeli da promaše u duelu sa Laciom, a nakon svega - uslijedila je kazna.

Lacio Izvor: EPA/CESARE ABBATE/ANSA

Napoli je sezonu u kojoj brani "skudeto", osvojen prvi put nakon tri decenije, otvorio impresivno, sa dvije sigurne pobjede, dok je u isto vrijeme vicešampion Lacio u dva uvodna kola upisao isto toliko poraza. Samim tim, aktuelni šampion bio je veliki favorit pred derbi 3. kola Serije A na rasprodatom stadionu "Dijego Maradona".

Ipak, sa tim se nisu složili gosti iz Rima, koji su sjajnom taktikom uspjeli da šokiraju domaćina - i to sa tek dva šuta u okvir gola (ukupni šutevi 22:6, u okvir 4:2) ! I oba su pretvorili u pogotke.

NAPOLI - LACIO 1:2 (1:1)

Nestvarno je šta su sve uspjeli da promaše izabranici Rudija Garsije, a briljirao je i Ivan Provedel na golu gostiju. A zatim je uslijedila kazna. Sve ovo dešavalo se u jeku napada Napolitanaca, koji su imali desetak šuteva, a Rimljani poentirali odmah iz prvog.

U 30. minutu Felipe Anderson izborio se za prostor, dobacio loptu do Luisa Alberta, koji je fenomenalno reagovao i petom matirao Aleksa Mereta.

Nepuna dva minuta kasnije, Napolitanci su se vratili. Pjotr Zjelinski prihvatio je jednu odbijenu loptu, šutirao sa 20-ak metara, a iako se nije činilo da opanosti po gol gostiju neće biti, gostujući čuvar mreže Provedel uhvaćen je u raskoraku s obzirom da je lopta zakačila Alesija Romanjolija i završila mu je iza leđa.

Identična situacija viđena je i u nastavku. Domaćin je vršio pritisak, promašivao, a gosti su ponovo jednu kontru riješili u svoju korist. Još jednom se Felipe Anderson našao u ulozi asistenta, a ovaj put u strijelce se upisao novajlija u timu "nebeskoplavih", Daiči Kamada. Japancu, koji je do ovog ljeta bio član Ajntrahta, ovo je bio prvenac u dresu Lacija.

Čekali su Sarijevi izabranici svoje prilike, a u samo četiri minuta postigli su dva gola i oba su poništena! Prvo je Matija Zakanji pogodio, a zatim i Mateo Genduzi, ali obojica su bili u nedozvoljenim pozicijama i ostalo je 1:2.

Malo je nedostajalo da Lacio prvi put u istoriji veže tri poraza na startu nove sezone, ali su se Rimljani izvukli na najtežem mogućem gostovanju i na kraju upisali prve bodove u sezoni.

Na vrhu tabele sa maksimalnih devet bodova ostaje Milan, kojem će u nedjelju pokušati da se pridruži gradski rival: Inter u nedjelju od 18.30 dočekuje Fiorentinu.