Kakav Nejmar, Mitrović je gazda! Mitrogol i SMS napravili šou, gaze redom u Saudijskoj Arabiji! (VIDEO)

Aleksandar Mitrović i Sergej Milinković Savić donijeli su Al Hilalu prvo mjesto na tabeli.

Ali Hilal prvi u Saudijskoj Arabiji Izvor: Profimedia

Stigao je Nejmar, ali je on totalno u sjenci Srba u Al Hilalu! Aleksandar Mitrović i Sergej Milinković Savić su glavni u Al Hilalu, a sada su to i pokazali. Savladao je Al Hilal Al Akdud na gostovanju 3:0, a pobjedu su donijeli srpski reprezentativci.

Nakon što je Al Hilal poveo golom Mičela u 10. minutu, korpulentni napadač iz Smedereva dao je gol u 47. minutu, ali mu je tada gol poništio VAR. Igrao se 71. minut kada je Mitrović ipak uspio da namjesti gol i da svojom asistencijom spremi sve za Sergeja Milinkovića-Savića koji je pogodio za 2:0.

Konačnih 3:0 je postavio upravo nekadašnji napadač Partizana u 83. minutu nakon što je Al Davsari promašio penal.  Nakon ove pobjede Al Hilal je sa 23 prvi na tabeli, sa poenom više od Al Tavuna.

Aleksandar Mitrović je sa ovim golom došao do sedam golova ove sezone, a uz to ima dvije asistencije. Jedini bolji strijelac od njega u ligi Saudijske Arabije je Kristijano Ronaldo sa deset golova. Milinković-Saviću je ovo bio prvi gol, a uz to ima dvije asistencije.