Kvalifikacije za EURO: Turska bolja od Hrvatske, Škotska pošteno namučila Špance - Albanci "gaze" ka EP!

Autor Haris Krhalić

Turska je upisala minimalnu pobjedu u Osijeku, Škotska doživjela prvi poraz, a Albanci su sve bliže plasmanu na EURO.

Luka Modrić, Hrvatska Turska Izvor: ANTONIO BAT/EPA

Kvalifikacije za Evropsko prvenstvo 2024. godine polako ulaze u završnicu. Danas je odigrano osam utakmica, a odličan meč gledali smo u Osijeku, gdje je reprezentacija Hrvatske dočekala Tursku.

Turci su odlično ušli u meč i u prvih 20 minuta u nekoliko navrata zaprijetili „vatrenima“. Nagrada za bolju igru stigla je u 30. minutu kada je Baris Jilmaz, nakon pogrešne procjene Dominika Livakovića, pogodio za 0:1.

Krenuo je domaći tim po izjednačenje, ali do kraja meča nije uspio stići do izjednačenja. Turci su ovom pobjedom preuzeli prvo mjesto u grupi D sa 13 bodova, dok Hrvatska ima 10 i utakmicu manje.

Najveće iznenađenje dosadašnjeg dijela kvalifikacija, reprezentacija Škotske, doživjela je prvi poraz. Iako su Škoti pružili odličan otpor reprezentaciji Španije, na kraju su poraženi sa 2:0. Strijelci za „crvenu furiju“ bili su Alvaro Morata i Oihan Sančet.

U ostalim mečevima Albanija je bez mnogo muke savladala Česku (3:0), dok je „Kosovo“ bilo bolje u Andori identičnim rezultatom.

Norvežani su očekivano savladali Kipar sa 0:4, a dvostruki strijelac bio je Erling Haland. Poljska je bila bolja od Farskih ostrva (2:0) dok su Bjelorusi i Rumuni odigrali bez pogodaka. U ranijem terminu Latvija je savladala Jermeniju sa 2:0.