Pratite uz MONDO duel Borca i Sarajeva!

borac sarajevo uživo prenos livestream Izvor: MONDO/Dragan Šutvić

Derbi polusezone odigrali su Borac i Sarajevo u srijedu uveče, a na Gradskom stadionu u Banjaluci završeno je bez pobjednika.

Duel je završen remijem 1:1 iako je Sarajevo vodilo do četvrtog minuta nadoknade.

Hasić je rutinski pogodio za vođstvo gostiju nakon odlične kontre Sarajeva, ali je veliki pritisak Borca u finišu urodio plodom.

Nakon slobodnog udarca u 94. minutu pokušao je Kortes glavom, Šahinović je odbranio, ali je potom šutirao Kvržić i lopta se od Solde odbila u mrežu.

Time je prekinuta serija od osam vezanih pobjeda Borca, ali je i Sarajevo ostalo bez treće vezane pobjede.

Borac je i dalje na prvom mjestu sa četiri boda i utakmicom više od Zrinjskog, dok je Sarajevo na trećem mjestu sa pet bodova zaostatka za crveno-plavima.

GOOOL! Borac - Sarajevo 1:1!

BORAC JE IZJEDNAČIO U 94'. MINUTU! Nakon ubacivanja sa lijeve strane Kortes je šutirao glavom, Šahinović odbranio, a onda Kvržić šutirao i lopta se od Solde odbila u mrežu 1:1

20:55

Poruka za Sergeja!

Navijači Borca skandiraju "Sergej izdrži". Poruka je upućena mladom Sergeju Stuparu koji je nakon saobraćajne nesreće već 100 dana u komi.

20:48

Još jedna izmjena

Trako je zamijenio Hasića u ekipi Sarajeva

20:48

Gužva u šesnaestercu Sarajeva

88' - Nakon kornera Borca velika gužva u petercu, ali uspjeli su gosti da se odbrane. Reklamirali su domaći igranje rukom, ali Musa ništa nije sudio.

20:45

MAKARIĆ!

86' - Najbolja šansa Borca u drugom poluvremenu - Erera je centrirao, a Makarić šutirao glavom, međutim, odlazi to pored stative

20:44

Stopostotna šansa za Oliveiru!

85' - Oliveira je uzeo loptu Jokić i izašao "jedan na jedan" sa Mijatovićem koji brnai njegov šut. Mogao je Brazilac sve da riješi pet minuta prije kraja.

20:43

Borac pojačava napad

84' - Marinović je izveo Nišića i ubacio napadača, Makarića

20:42

Šut Julardžije

83' - Kombinovale su Sarajlije pred šesnaestercom Borca, šutirao je na kraju Julardžija pored gola

Šut Hasića!

75' - Hasić je sada šutirao sa nekih 20-ak metara, ali direktno u Mijatovića

20:33

Umalo 0:2!

74' - Umalo Julardžija da kazni lošu reakciju odbrane kod centaršuta iz slobodnog udarca, lopta je došla do igrača Sarajeva na drugoj stativi, ali se spetljao i otišla je u gol-aut

20:30

GOOOL! Borac - Sarajevo 0:1

69' - SARAJEVO VODI U BANJALUCI! Sjevnula je kontra gostiju, a Hasić je rutinski matirao Mijatovića za vođstvo Sarajeva protiv Borca!

20:26

Izmjena u Borcu

Jurilj je zamijenio Hrelju, a Blagaić je ušao umjesto Terzića

20:25

Hasić!

66' - Gađao je Hasić suprotni ugao nakon kontre gostiju, ali lopta odlazi pored gola

20:20

izmjene u ekipi Sarajeva

Duraković i Anđušić mijenjaju Avramovskog i Ziljkića

20:18

Ofsajd Oliveire

59' - Dobar kontranapad Sarajeva, lopta je išla u šesnaesterac ka Oliveiri koji se malo spetljao, međutim, napad je prekinut jer je dosuđena ofsajd pozicija napadača Sarajeva

Opasno pred golom Borca

49' - Nakon akcije Sarajeva po lijevoj strani Ziljkić je pokušao da centrira, lopta je zakačila Ćelića i umalo završila u golu, međutim, Mijatović izbacuje u korner. Nakon udarca iz ugla Julardžija je na drugoj stativi pokušao, ali nije najbolje zahvatio loptu i ona je završila u gol-autu.

Prvi korner na utakmici

45' - Prvi korner na meču izveli su domaći, lopta se u gužvi praktično odbila od Ćelića u ruke Šahinovića

19:38

Prilika iz prekida

36' - Terzić je ubacio iz slobodnog udarca, Ćelić je šutirao glavom, međutim, i ovo odlazi preko gola

19:36

Pokušaj Nišića

34' - Veznjak Borca Jovan Nišić šutirao je sa nekih 20-25 metara, ali preko gola

19:35

"Požutio" je i Ziljkić

Fudbaler Sarajeva dobio je žuti karton zbog prigovora

19:32

Žuti karton za Šahinovića

Golman Sarajeva dobio je žuti karton zbog zadržavanja igre, pa će propustiti duel sa Igmanom u narednom kolu

19:30

Čavić!

28' - Presjekli su fudbaleri Borca jednu loptu, uzeo ju je Čavić i nakon solo prodora po sredini šutirao preko gola. Imao je Čavić i slobodnog saigrača na lijevoj strani, ali se odlučio na udarac.

19:28

Šansa za Borac

26' - Lukić se oslobodio i ušao u šesnaestarac, a zatim vratio loptu za Terzića na ivicu šesnaesterca čiji šut je izblokiran

19:24

Opasna akcija Sarajeva

22' - Ubacio se Radović u šesnaesterac iskosa sa lijeve strane i vratio povratnu loptu u sredinu, nije to baš najbolje bilo, na kraju Mustafić šutirao daleko preko gola

19:19

Greška Jokića!

16' - Defanzvac Borca Ranko Jokić izgubio je loptu u svom šesnaestercu, Renan oliveira je šutirao, ali je izblokiran u posljednjem trenutku. Moglo je Sarajevo da surovo kazni grešku defanzivca Borčevog štopera

19:10

Slobodan udarac za Borac

8' - Nakon što je oboren Čavić ekipa borca imala je slobodan udarac na nekih 22-23 metra koji je izveo Grahovac, ali je kapiten crveno-plavih šutirao preko gola

19:05

Jubilej za Grahovca

Srđan Grahovac upisao je 150. nastup za Borac i tim povodom uručen mu je dres sa brojem 150 prije početka utakmice

Izvor: MONDO/Dragan Šutvić