Kiša golova u Bijeljini! Radnik nadomak jesenje titule u Republici Srpskoj

Fudbaleri Radnika odgovorili su najubjedljivijom pobjedom ove sezone na ambicije Laktaša da se domognu jesenjeg lovora u šampionatu Republike Srpske.

Radnik - Romanija 16. kolo Prva liga RS Izvor: FK Radnik/Promo

Poslije minimalnog trijumfa Laktašana u subotu i noćenja na vrhu tabele, ekipa iz Bijeljine je ugostila Romaniju i sa čak šest komada u mreži je ispratila na Pale.

RADNIK - ROMANIJA 6:0 (2:0)

Sada je Sembercima dovoljan i remi u posljednjem kolu na gostovanju Rudar Prijedoru da se okite titulom jesenjeg šampiona, bez obzira šta urade izabranici Miljana Bajića u Trebinju protiv Leotara.

Već u petom minutu domaćin je poveo autogolom nekog od gostujućih igrača nakon što je nespretno reagovao na centaršut Marka Perišića, da bi u samom finišu Uglješa Stevanović povisio na 2:0 prije samog odlaska na odmor.

Početkom nastavka uslijedila je kanonada golova za samo šest minuta!

Ognjen Ristanović je u 51. minutu pogodio za 3:0 Radnika, dva minuta kasnije za "poker" lopti u mreži Paljana pobrinuo se Perišić, da bi u 57. minutu Brazilac Natan Kruz kompletirao "petardu" na bijeljinskom Gradskom stadionu.

Do kraja su učenici Velibora Đurića uspjeli u samom finišu da postignu i šesti pogodak preko Milorada Albijanića i "ovjere" najubjedljiviju pobjedu ove jeseni.

Ranije danas, Modriča je "isčupala" bod u Omarskoj nakon što je Stefan Pljevljčić pogodio domaću mrežu za 2:2 (2:1). Prethodno je Omarska dva puta vodila pogocima Ognjena Jaćimovića, a prvi gol za "uljare" postigao je Sergej Manojlović.