PRVA LIGA RS: Loš dan za banjalučke klubove: BSK poražen od Kozare, Željo od Romanije - Radnik se izdvojio na vrhu!

Autor Haris Krhalić

Današnjim utakmicama kompletirano je 15. kolo Prve lige RS, a vidjeli smo nekoliko zanimljivih rezultata.

radnik bijeljina Izvor: Promo/FK Radnik Bijeljina

Danas je u terminu od 13 časova odigrano osam utakmica 15. kola Prve lige Republike Srpske, a dva banjalučka kluba u ovom takmičenju se nisu „proslavila“.

Fudbaleri BSK-a doživjeli su poraz na gostovanju u Gradišci od domaće Kozare rezultatom 1:0. Pogodak vrijedan pobjede i sva tri boda postigao je Marinko Rastoka u 70. minutu meča. Treba dodati kako je isti fudbaler tri minuta kasnije zaradio isključenje.

Drugi banjalučki klub, ekipa Željezničara gostovala je na Palama, a Romanija je slavila rezultatom 2:1. Domaću ekipu je u vođstvo doveo Marko Vuković u 23. minutu meča sa „bijele tačke“ da bi u finišu prvog dijela na 2:0 povisio Bogdan Simanić. U 77. minutu Luka Malić postavlja konačnih 1:2.

Veliko iznenađenje vidjeli smo u Kozarskoj Dubici gdje je Borac upisao minimalnu pobjedu nad Laktašima. Jedini pogodak postigao je Vlado Koprivica u sedmom minutu meča.

Zanimljivo je bilo u Zvorniku gdje su Drina i Leotar odigrali bez pobjednika (2:2) dok je u Nevesinju, Radnik savladao Velež sa 2:3 i izdvojio se na vrhu tabele.

Rudar je u Prijedoru golovima Milakovića i Pekije savladao Sutjesku sa 2:0. Slavija je bila bolja od Omarske sa 2:1, a u Prnjavoru Ljubić je poražen od Slobode iz Mrkonjić Grada (1:2).