Zabio gol i udario glavom u stativu, pa ustao i zabio još jedan! Zerbin odveo Napoli u finale Superkupa Italije!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Nikolu Milenkovića i njegove saigrače u Fiorentini skupo koštao promašen penal Žonatana Ikonea.

Napoli u finalu Superkupa Italije Izvor: Massimo Paolone / LaPresse / Profimedia

Fudbaleri Napolija prvi su finalisti Superkupa Italije koji se ove godine igra u formatu sa četiri ekipe i koji se igra u Saudijskoj Arabiji.

Ekipa Valtera Macarija u prvom polufinalu sa ubjedljivih 3:0 savladala je Fiorentinu koju je skupo koštao jedan detalj sa kraja prvog poluvremena.

Nakon što je Đovani Simeone doveo Napolitance u vođstvo mogla je Fiorentina pred sam odlazak na odmor da izjednači, ali je Žonatan Ikone odlučio da sam izvede jedanaesterac koji je izborio, a prema nepisanom pravilu desilo se ono najgore. Napadač Fiorentine poslao je loptu preko gola i tako je propala najbolja šansa "viole" na ovom meču, iako su imali mnogo veći posjed od protivnika.

Napoli je to znao da kazni, a junak aktuelnog šampiona Italije bio je Alesio Zerbin.

Dvadesetčetverogodišnji napadač ušao je s klupe u 81. minutu, a samo tri minute kasnije riješio je utakmicu pogotkom za 2:0. Nakon udarca glavom Di Lorenca loptu je ispratio Zerbin i ubacio je u gol, međutim, uslijedila je prava drama. Fudbaler Napolija prilikom postizanja pogotka udario je glavom u stativu, a u jednom trenutku čak je osjetio da pada u nesvijest pa je signalizirao da mu treba pomoć.

Izvor: Massimo Paolone/LaPresse/Shutter / Shutterstock Editorial / Profimedia

Uslijedila je brza reakcija njegovih saigrača i medicinske ekipe, Zerbin je nastavio igru, a onda samo stotinjak sekundi kasnije postigao novi gol.

Povukao je loptu Zerbin, izdržao duel sa Dankanom i poslao loptu u mrežu za konačnih 3:0.

Drugog finalistu Superkupa Italija dobićemo u petak uveče nakon duela Intera i Lacija.