Crveno-plavi su odigrali neriješeno (1:1) sa Dinamom iz Mahačkale.

Borac Dinamo Mahačkala uživo prenos livestream  Izvor: FK Borac

Nakon tri poraza i nule u rubrici "postignuti golovi", Borac je konačno uspio da zatrese mrežu jednog rivala u Antaliji.

Bio je to Dinamo iz Mahačkale, lider ruske Prve lige (drugoligaški rang), a pogodak Alena Jurilja sa kraja prvog dijela bio je dovoljan za remi:

BORAC – DINAMO MAHAČKALA 1:1 (1:1)
/Jurilj 45 – Jusupov 31 pen/

Borčev krilni napadač je u smiraj prvog poluvremena iskoristio odličnu asistenciju Envera Kulašina, pobjegao ruskoj odbrani na lijevoj strani i matirao čuvara mreže ekipe iz Dagestana Evgenija Goševa.

Bio je to gol kojim su crveno-plavi "poništili" pogodak Zalimhana Jusupova sa bijele tačke 14 minuta ranije. Savo Šušić je pred svojim golom faulirao napadača iz Angole Egasa Kasinturu, Jusupov je preuzeo odgovornost za penal, ali je Marko Milošević sjajno odbranio kako taj, tako i popravni udarac ruskog fudbalera.

Ipak, odlukom arbitra, penal je ponovljen zbog toga što Milošević nije bio bar jednom nogom na gol-liniji u trenutku šuta, a novu priliku za gol sa "kreča" Jusupov nije propustio.

U posljednjih 15-ak minuta imao je Borac dvije sjajne prilike za preokret. Oba puta je u šansama bio Milan Makarić, ali je rezervni golman Dinama Timur Magomedov odbranio te udarce, dok je u samom finišu meča pogodak ofanzivca na pozajmici iz Olborga poništen zbog ofsajda.

Vrijedi, svakako, spomenuti da je meč obilježila i prevelika nervoza na obje strane, pa je tako čak četiri-pet puta dolazilo do koškanja igrača dva tima. Najratoborniji su igrači dva tima bili u posljednjim trenucima, nakon jednog prekršaja Slobodana Đekića nad Ramazanom Abduragimovim, a arbitar je odmah po smirivanju situacije označio kraj meča.

Do kraja priprema u Antaliji Borac će odigrati još dvije utakmice, a obje su zakazane za ponedjeljak, 5. februara.

Crveno-plavi će prvo ukrstiti koplja sa poljskim drugoligašem Podbreskidzjem, dok će drugi rival biti Krumovgrad, učesnik bugarske elite.

BORAC: Milošević, Kvržić, Ćelić, Šušić, Erera Kardona, Grahovac, Terzić, Kulašin, Blagaić, Jurilj, Lukić. Još su igrali: Pejović, Vranješ, Subić, Vuković, Makarić, Moconja, Jokić, Hrelja, Fićović, Đekić.

DINAMO MAHAČKALA: Gošev, Sundukov, Šumahov, Kasimov, Kovačević, Kagermazov, Jusupov, Kračkovskij, Zinovič, Kasintura, Serderov. Još su igrali: T. Magomedov, Sandračuk, Osogin, Ibragimov, Hramcov, Kampo, Džabrailov, R. Magomedov, Abduragimov, Zajnivov, Kostjokov.

Tok utakmice pogledajte klikom na karticu RAZVOJ DOGAĐAJA.

11:49

Kraj meča

Odmah nakon gužve, arbitar je označio kraj meča, Borac je remizirao sa Dinamom iz Mahačkale rezultatom 1:1.

11:48

87' - Borac je opasniji pred kraj meča

Crveno-plavi "pletu mrežu" pred ruskim golom u želji da stignu do pogotka i preokreta.

U međuvremenu, novo naguravanje igrača, možda i najžešće do sada, a sve je počelo nakon prekršaja Đekića nad Abduragimovim pored aut-linije.

Svi igrači i treneri i jednog i drugi tima su sada na terenu, kako bi se ova situacija što prije razriješila.

11:44

85' - Poništen gol Makarića zbog ofsajda!

Zatresao je Borčev napadač mrežu nakon jednog slobodnog udarca sa polovine terena, stigla je lopta do njega na lijevoj strani, ali se nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

11:40

80' - Ukazuje se pomoć Đekiću

Dobio je Đekić jedan udarac u glavu prilikom duela sa prrotivničkim igračem.

Djeluje da mu je pukla arkada, a u ovim trenucima doktorska ekipa Borca mu ukazuje pomoć.

Izvor: FK Borac

11:38

77' - Sjajne prilike za Borac!

Imali su crveno-plavi dvije odlične šanse da preokrenu rezultat!

Nakon jednog kornera, Makarić je ostao sam, šutirao glavom, ali golman Dinama Timur Magomedov to brani, nakon čega ruska odbrana uspijeva da otkloni opasnost ispred gola.

Odmah u narednom napadu, ponovo je Makarić bio akter, šutirao je sa 15-16 metara od gola, ali je čuvar mreže ruskog tima opet bio dobro postavljen.

11:32

74' - Udarac Đekića

Namjestio se Đekić na udarac na desnoj strani, ali je lopta otišla pored ruskog gola.

11:23

64' - Deset izmjena u Borcu

Trener Vinko Marinović odlučio je da u igru pošalje deset novih igrača.

Na terenu su sada Pejović, Vranješ, Subić, Vuković, Makarić, Moconja, Jokić, Hrelja, Fićović i Đekić.

Promjena se nije dogodila samo na golu, među stativama je i dalje Milošević.

11:20

61' - Blagaić!

Umakao je Blagaić čuvarima, odlučio se na šut sa 17-18 metara od gola, ali je čuvar mreže ruskog tima bio dobro postavljen u ovoj situaciji.

11:18

59' - Mirniji period na meču

Nije bilo prilika ni pred jednim ni pred drugim golom u prvih 15-ak minuta nastavka, rezultat je i dalje 1:1.

11:08

49' - Previše nervoze na terenu

Već nekoliko puta je došlo do koškanja igrača na terenu, a ovog puta su u glavnoj ulozi bili Savo Šušić i Alimhan Zajnivov, koji je dobio priliku u drugom poluvremenu.

Osim njega, u nastavku su zaigrali T. Magomedov, Sandračuk, Osogin, Ibragimov, Hramcov, Kampo, Džabrailov, R. Magomedov, Abduragimov i Kostjokov.

11:03

46' - Počelo je drugo poluvrijeme

10:59

10:51

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvih 45 minuta, rezultat je neriješen - 1:1.

10:49

45' - GOOOOOL!

Postiže Borac prvi pogodak u Antaliji, strijelac je Jurilj!

Iz sredine je Kulašin proigrao Jurilja na lijevoj strani terena, a ovaj bježi ruskoj odbrani i pogađa za 1:1.

10:41

37' - Odlazi Gošev u prazno

Poslije jednog kornera Borca, "zaplivao" je golman Dinama, lopta potom u glavu pogađa Zinoviča, ali u gužvi pred golom nijedan od igrača Borca ne uspijeva da dođe do lopte.

10:38

35' - Lukić se ne snalazi

Centrirao je Kvržić, lopta je na suprotnoj strani stigla do Ćelića koji je vraća glavom do Lukića koji se ne snalazi u dobroj poziciji, ne uspijeva da zahvati loptu na željeni način i prilika odlazi u nepovrat.

10:35

31' - Vodi Dinamo!

Poveo je Dinamo, strijelac je Zalimhan Jusupov sa bijele tačke.

Silovito je šutirao, a Milošević je samo pogledom ispratio let te lopte.

10:34

30' - Sjajni Milošević - ali ponavlja se penal!?

Odbranio je Milošević udarac Jusupova, do kojeg se lopta odbila, potom je ponovo šutirao, Milošević i to brani, ali je odlučeno da se penal ponovo izvede zbog nepropisnog stajanja Borčevog golmana na gol-liniji.

10:32

29' - Penal za Dinamo!

Šušić je faulirao Kasinturu, a glavni arbitar je pokazao na bijelu tačku.

10:31

28' - Serderov se "revanširao" Kulašinu

Zzahvatio je Serderov loptu na lijevoj strani terena, šutirao, ali daleko od stative.

Međutim, kao i Kulašin u prethodnom napadu Borca, nalazio se u ofsajdu.

10:30

27' - Kulašin u ofsajdu

Odigrali su Blagaiić i Kulašin dupli pas, krilni napadač Borca je krenuo ka golu rivala, ali je u trenutku upućivanja lopte bio u nedozvoljenoj poziciji.

10:27

24' - Slab pokušaj Lukića

Pokušao je Borac, centaršutem sa desne strane i jednom dubinskom loptom, da pronađe Jovu Lukića pred golom, ali je napadač crveno-plavih slabo zahvatio loptu glavom.

10:24

21' - Koškanje Jurilja i Sundukova

Došlo je do koškanja dva igrača nakon jednog prekršaja u korist Borca, ali se sve brzo primirilo.

10:21

18' - Nekoliko grešaka crveno-plavih

Napravili su igrači Vinka Marinovića u posljednjim minutima nekoliko grešaka prilikom predaje lopte u posljednjoj trećini terena, ali se, srećom po njih, nije to odrazilo na rezultat. Mreže i dalje miruju u Antaliji.

10:16

12' - Milošević prije Serderova!

Pogrešan pas na sredini terena pokušao je da iskoristi Serderov, ali je Milošević pravovremeno istrčao sa gol-linije i spriječio ruski tim da stigne do pogotka.

10:12

9' - Bez pravih prilika u ranoj fazi meča

Osim pomenute opasnosti pred Miloševićevim golom, nismo vidjeli ništa u uvodnim minutima ovog meča.

10:06

2' - Opasno pred golom Borca

Uputili su igrači Dinama jedan prizemni centaršut sa desne strane, ali nije uspio Serderov da stigne do lopte na suprotnoj stativi.

10:05

10:03

1' - Počela je utakmica!

10:01

Igrači su na terenu!

Meč u Sportskom centru "Arkadija" počinje za nekoliko minuta.

9:42

Evo za koga se odlučio Marinović!

Od prvog minuta, za Borac će na ovom meču igrati: Marko Milošević, Zoran Kvržić, Maks Juraj Ćelić, Savo Šušić, Sebastijan Erera Kardona, Srđan Grahovac, Vasilije Terzić, Enver Kulašin, Jakov Blagaić, Alen Jurilj i Jovo Lukić.

9:29

Startna postava Dinama

Za klub iz Mahačkale od prvog minuta će igrati: Evgenij Gošev, Temirkan Sundukov, Idar Šumahov, Artem Kasimov, Vladimir Kovačević, Soslan Kagermazov, Zalimhan Jusupov, Anton Kračkovskij, Kiril Zinovič, Egas Kasintura i Serder Serderov.