Ludnica u Monci! Domaćin ispustio 2:0 sa igračem više, pa postigao dva gola u finišu!

Sjajan meč i pobjeda Monce nad Milanom, prva u Seriji A!

Monca pobijedila Milan 4:2  Izvor: Piero CRUCIATTI / AFP / Profimedia

Odličan meč na zatvaranju 25. kola Serije A odigrali su Monca i Milan!

Viđeno je šest golova, a na kraju je domaćin stigao do pobjede nad rosonerima, prve u Seriji A, i to iz četvrtog pokušaja!

MONCA – MILAN 4:2 (2:0)
/Pesina 45, Dani Mota 45+6, Bondo 90, Kolombo 90+5 – Žiru 65, Pulišić 88/

Imao je domaći tim prednost od dva gola nakon prvog poluvremena i igrača više nakon sedam minuta igre u nastavku, nakon što je Luka Jović isključen zbog nepromišljenog poteza.

Izgledalo je da to neće biti dovoljno za najveći skalp ovog tima u prvenstvu, nakon što su Olivije Žiru i Kristijan Pulišić "poništili" odličan nastup Danija Mote, koji je do tada izborio penal i postigao pogodak.

Imali su rosoneri bod u džepu – ali su se potom raspali u samoj završnici, odbrana gostiju je ponovo pukla dva puta!

Oba gola postigli su rezervisti – prvo je Francuz Voren Bondo vratio prednost Monci, u 90. minutu, da bi pobjedu, u petom minutu nadoknade, potvrdio Lorenco Kolombo, koji se u Monci nalazi na pozajmici upravo iz Milana!

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!