Inter se "zagrijao" za Ligu šampiona i gazi ka Skudetu! "Fenjeraš" lako pao na Meaci, sve gotovo za dva minuta!

Nerazuri su lako savladali posljednjeplasirani tim prvenstva pred evropski okršaj sa madridskim Atletikom.

Serija A Inter pobijedio Salernitanu  Izvor: Spada / Zuma Press / Profimedia

Nije Filipo Inzagi dočekao, na klupi Salernitane, susret sa rođenim bratom Simoneom, koji sa Interom nemilosrdno gazi ka tituli.

Na mjesto starijeg od braće Inzagi stigao je Fabio Liverani, koji je sa izabranicima upisao očekivan poraz na Meaci:

INTER – SALERNITANA 4:0 (3:0)
/Tiram 17, Martinez 19, Damfriz 40. Arnautović 90+1/

Nekadašnji napadač Juventusa i Milana smijenjen je nakon samo tri pobjede u 18 utakmice, a naslijedio ga je bivši as Lacija, koji je mogao samo da gleda kako Inter za samo dva minuta završava posao u ovom duelu.

Od početka je Inter krenuo silovito ka golu Salernitane – podatak da je za prvih 20 minuta meča uputio čak deset udaraca, od čega pet u okvir gola, dovoljno govori o tome. Gol je "visio u vazduhu", a Salernitanu je "načeo" Markus Tiram, svojim desetim golom u sezoni, uz isto toliko asistencija.

Uposlio ga je Karlos Augusto, koji ima ogromne zasluge i za drugi Interov pogodak. Izveo je jedan dugi aut, a lopta je stigla do kapitena domaćeg tima Lautara Martineza, koji je večeras nastavio da "teroriše" protivničke golmane. Postigao je 20. gol u sezoni!

Da to ne budu jedine muke za goste u prvom dijelu, pobrinuo se Denzel Damfriz, do kojeg se lopta srećno odbila nakon jedne akcije njegovih saigrača po lijevoj strani.

Na kraju, kad su se već brojale sekunde do kraja meča, Marko Arnautović je poentirao za 4:0, desetak minuta nakon što mu je zbog ofsajda poništen jedan gol.

Osim što je prednost nad Juventusom uvećao na deset bodova i nastavio sigurnim korakom da ide ka tituli, Inter se kvalitetno "zagrijao" i za početak nokaut faze u Ligi šampiona.

U utorak će, na istom mjestu gdje je večeras očitao lekciju Salernitani, ugostiti Atletiko Madrid u prvoj utakmici osmine finala.

Standings provided by Sofascore

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!