Minimalna pobjeda Zrinjskog u Bihaću: Jedinstvo nije iskoristilo jedanaesterac

Autor Haris Krhalić

Tim iz Bihaća pružio dobar otpor gostima iz Mostara.

zrinjski Izvor: Promo/HŠK Zrinjski

Fudbaleri Zrinjskog su u prvoj utakmici četvrtine finala Kupa BiH upisali minimalnu pobjedu u Bihaću nad ekipom Jedinstva.

„Plemići“ su teže od očekivanog stigli do pobjede na Stadionu pod Borićima, a domaća ekipa je mogla i do remija da je njihov fudbaler iskoristio jedanaesterac.

JEDINSTVO – ZRINJSKI 0:1 (0:1)
/Hrvanović 43/

Prvu ozbiljniju priliku na meču imalo je Jedinstvo u 40. minutu. Nakon kornera koji je izveo Amar Jusić, golman Zrinjskog Goran Karačić bio je malo nesiguran, a lopta se odbija od Kojića i ide malo pored gola.

Tri minuta kasnije Zrinjski stiže do vođstva. Nakon kornera i gužve u šesnaestercu prvo je šutirao Magdić, čiji pokušaj je izblokiran. Lopta se odbija na nogu Hrvanoviću koji matira Bilića za 0:1. Bio je to u prvi udarac Mostaraca u okvir gola.

Mogli su „plemići“ na poluvrijeme otići sa dva gola prednosti, ali pokušaj Mulahusejnovića zaustavlja prečka.

Mogli su Bišćani do izjednačenja u 57. minutu sa bijele tačke, ali šut Imamagića brani Karačić. Prethodno je Zlomislić igrao rukom nakon čega je glavni arbitar Antonio Tomić dosudio najstrožu kaznu.

Do kraja meča vidjeli smo nekoliko prilika na obje strane, ali promjene rezultata nije bilo.

Jedinstvo: Bilić, Alibegović, Stojnić, Imamagić, Jusić, Kojić, Zarić, Smailović, Guskić, Mizić, Hadrović

Zrinjski: Karačić, Brekalo, Ćorluka, Jukić, Zlomislić, Mulahusejnović, Hrvanović, Bradarić, Lukanić, Šunjić, Magdić