Bajer Leverkuzen još jedan korak bliže "salatari": "Farmaceuti" bježe Bajernu 10 bodova!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Ekipa Ćabija Alonsa na iskoristila kiks Bajerna i sada ima dvocifrenu prednost nad aktuelnim šampionom.

Bajer Leverkuzen pobijedio Keln 2-0 Izvor: pepphoto / Horst Mauelshagen / imago sportfotodienst / Profimedia

Deset kola prije kraja njemačke Bundeslige isto toliko bodova je razlike između Bajera iz Leverkuzena i minhenskog Bajerna kojeg svaki kiks skupo košta.

Bavarci su u petak osvojili samo bod na gostovanju Frajburgu, a to je iskoristila ekipa Ćabija Alonsa i pobjedom nad Kelnom 2:0 u nedjelju napravila sada već osjetniju razliku.

Iako je davljenik Keln znao da bude nezgodan za "farmaceute", to se dešavalo uglavnom u Leverkuzenu, dok Bajer nije izgubio u Kelnu još od decembra 2019. godine, a ekipa Ćabija Alonsa i ovog puta uspješno je prebrodila ovo gostovanje.

Pomogli su doduše i domaćini, prije svega Jan Tilman koji je zbog nesmotrenog starta zaradio crveni karton već u 14. minutu, pa je gostima bio olakšan posao.

Prednost igrača više Bajer je iskoristio u 38. minutu kada je pogodio Žeremi Frimpong i tako nagovijestio jubilarnu 20. pobjedu Leverkuzena u sezoni.

Imao je, međutim, Keln priliku čak da izjednači već na startu drugog poluvremena, ali je Adamjan umjesto mreže pogodio stativu i propala je najbolja prilika Kelna na ovoj utakmici.

Sve dileme oko pobjednika riješio je Grimaldo, koji je nakon dodavanja Adlija pogodio za konačnih 2:0.