Real preživio bombardovanje, Siti rutinski! "Građani" u miks sastavu ovjerili prolaz!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Fudbaleri Real Madrida i Mančester Sitija obezbijedili su plasman u 1/4 finale Lige Šampiona.

Real Madrid i Mančester siti pobijedili u Ligi šampiona Izvor: Pierre-Philippe MARCOU / AFP / Profimedia

Nakon trijumfa Bajern Minhena i Paris Sen Žermena u utorak, večeras su svoje mjesto u 8 najboljih u Ligi Šampiona u sezoni 2023/2024 obezbedile ekipe Real Madrida i Mančester Sitija. "Madriđani" su remizirali protiv Lajpciga na svom terenu rezultatom 1:1 , dok su "Građani" rutinski savladali dansku ekipu rezultatom 3:1.

Real Madrid danas slavi 122 godine postojanja i četvorostruki osvajač "ušatog pehara", Karlo Anćeloti, nije želio da se kocka sa sastavom i izveo je najjaču moguću ekipu. Madriđani su se u većem dijelu prvog poluvremena grčevito branili i rezultat bi bio drugačiji da je Openda iskoristio jednu od nekoliko odličnih šansi.

U nastavku igre je Vinisijus sa leđa udario Orbana, da bi nakon toga uslijedila dva pogotka na utakmici. Prvo je Vinisijus pogodio u 65. minutu na asistenciju Belingema, dok je Orban uzvratio samo tri minuta kasnije, u 68. minutu.

Što se tiče druge utakmice, Pep Gvardiola izveo je miješani sastav pred veliki derbi na "Enfildu" u nedjelju i sa klupe su utakmicu počeli Kevin de Brujne, Bernardo Silva, Kajl Voker, Fil Foden, Džon Stouns... Haland i Alvareš su predvodili ofanzivu "Građana" koji su već do kraja poluvremena postigli 3 pogotka.

Furiozno su počeli golovima Akandžia i Alvareza u prvih 9 minuta igre, da bi sve stalo nakon gola Kopenhagena. Na samom kraju poluvremena, u sudijskoj nadoknadi, Haland je postigao pogodak za 3:1 što se i ispostavio kao konačan rezultat.

Večerašnji rezultati:

• Mančester Siti 3:1 Kopenhagen (3:1 prva utakmica)
    /Akandži 6', Alvarez 9', Haland 45+3' - Elunusi 29'/
  • Real Madrid 1:1 Lajpcig (0:1 prva utakmica)
    /Vinisijus 65' - Orban 68'/

Dosad su Bajern Minhen, Pariz Sen Žermen, Real Madrid i Mančester Siti obezbijedili svoje mjesto u 1/4 finalu Lige Šampiona. Sljedeće sedmice su na programu još četiri utakmice.

• 12.03. (utorak): Arsenal - Porto (0:1 prva utakmica) i Barselona - Napoli (1:1 prva utakmica)
  • 13.03. (srijeda): Atletiko Madrid - Inter (0:1 prva utakmica) i Borusija Dortmund - PSV (1:1 prva utakmica)

Žrijeb za četvrtfinale i završnicu Lige šampiona biće održan u petak 15. marta. Finale se igra u subotu 1. juna u Londonu na čuvenom "Vembliju".