Baraž za EURO BIH Ukrajina uživo prenos livestream

NIŠTA OD EURA! Savini "zmajevi" poveli, pa se raspali za tri minuta - Jaremčuk i Dovbik utišali Bilino polje!

Reprezentacija BIH poražena u još jednom baražu, ovog puta od Ukrajine koja će igrati protiv Islanda za plasman na EURO.

Baraž za EURO BIH Ukrajina uživo prenos livestream Izvor: Mondo/Slaven Petković

Ni peti pokušaj reprezentacije BIH da se dokopa velikog takmičenja kroz baraž nije uspio!

Selekcija BIH poražena je od Ukrajine 2:1 u polufinalu baraža za EURO iako je do pet minuta prije kraja imala sve u svojim rukama.

Nakon odličnog prvog poluvremena, selekcija Save Miloševića dobro je igrala i u drugom i povela golom Dedića, ili zvanično autogolom Matvijenka, ali u trenucima kada je trebalo da privede meč kraju sve se raspalo.

U samo tri minuta Ukrajinci su postigli dva gola i stigli do preokreta, a najavio ga je Jaremčuk koji je samo par minuta kasnije ušao u igru.

Odlučio je Rebrov da zaigra sa dva napadača i to mu se očigledno isplatilo, kao i odluka da ne vadi Artema Dovbika. Sjajni napadač Đirone ove sezone rešeta u španskoj Primeri, a sada je matirao i Šehića. Bio je to još jedan brz kontranapad Ukrajinaca i rutinski gol Dovbika za 2:1 kojim je utišao Bilino polje.

Izvadio je Milošević umornog Krunića i osvježio ekipu Rahmanovića, ali bilo je već kasno, Rebrov je na drugoj strani znao da ima rezultat za finale baraža, izveo je napadača i ubacio štopera i posljednjih par minuta gledali smo kako Ukrajina čuva pobjedu.

Ukrajinci će tako u finalu baraža igrati protiuv Islanda i pokušati da u svom čak osmom baražu upišu drugi trijumf i domognu se Evropskog prvenstva u Njemačkoj.

Tok utakmica pročitajte na kartici Razvoj događaja.

22:45

KRAJ UTAKMICE: BIH - Ukrajina 1:2!

22:44

Moglo je biti 3:1!

Odličan kontranapad Ukrajine, na kraju je Kovačević blokirao u korner i spriječio čist gol

22:43

Sve manje vremena

Pokušavaju reprezentativci BIH dugim loptama da naprave priliku pred golom Lunjina, ali ne uspjevaju

22:39

Mudrik šutira

90+4' - Pokušao je Mudrik iz slobodnog udarca sa 20 metara, odlazi to pored gola

GOOOL! BIH - UKRAJINA 1:2!

KATASTROFA U ZENICI. Ukrajinici su za tri minuta zabili dva goila i preokrenuli na 3:1. Dovbik je odlično skočio i zabio glavom poslije centaršuta sada sa lijeve strane. Ukrajina je blizu pobjede na Bilinom polju!

22:31

GOOOL! BIH - UKRAJINA 1:1!

UKRAJINA JE IZJEDNAČILA U 85: MINUTU. Konoplja je centrirao nakon kontranapada Ukrajinaca, a Jaremčuk koji je ušao prije nekoliko minuta je sa šest-sedam metara matirao Šehića

22:29

Island vodi 3:1 protiv Izraela

Iako je Izrael poveo selekcija Islanda je preokrenula i na putu je da se plasira u finale baraža koje će biti odigrano na Grbavici.

22:28

ŠANSA ZA BIH!

82' - Pjanić je iz slobodnog udarca odmah podvalio loptu iza ukrajinske odbrane, Demirović se ubacio u šesnaesterac, ali Lunjin brani njegov udarac iz blizine

22:27

Izmjene i kod "zmajeva"

Ahmedhodžić ipak nije mogao da nastavi, ušao je Kovačević. Hajradinović je takođe napustio teren, na terenu je Pjanić

22:26

Nova izmjena Ukrajinaca

Jaremčuk je zamijenio Bražka, sada Ukrajina igra sa dva napadača

22:24

Ahmedhodžić dobio žuti karton

Defanzivac reprezentacije BIH dobio je karton jer se vratio na teren poslije ukazivanja pomoći bez dozvole Cvajera

22:22

ŠEHIĆ!

77' - Šehić brani nezgodan udarac Mudrika sa 30 metara

22:21

Mijenja Rebrov

Umjesto Zinčenka ušao je Malinovski, a Zubkova je zamijenio Hutsulijak

22:19

Odbranila se BIH

73' - Trajao je duže opasan napad Ukrajinaca, nekoliko puta dobro je reagovala odbrana i izblokirala pokušaje gostiju u šesnaestercu

22:05

GOOOOL! BIH - UKRAJINA 1:0!

REPREZENTACIJA BIH VODI PROTIV UKRAJINE od 57. MINUTA! Ubacio je Dedić, bio je tu Hadžikadunić koji je ostao poslije kornera, a lopta je završila u mreži od Matvijenka. Bilo je dilema da li je pogodak postigao Dedić ili Hadžikadunić,  na kraju je ipak zvanbično pripisan Matvijenku!

21:58

Pritisak Ukrajinaca

Ukrajinci bolji u nastavku, nekoliko obećavajućih napada, ali još bez konkretnog udarca ka golu Šehića

21:51

Počelo je drugo poluvrijeme

21:32

Kraj prvog poluvremena

21:30

Dedić!

44' - Ubacio se Dedić i dobio loptu od Džeka na nekih 25 metara, potom krenuo u sredinu i šutirao, međutim, daleko od gola

21:26

Najbolja šansa za BIH!

39' - Odlična prilika za selekciju BIH, proigrana je lopta u šesnaesterac, Džeko je već bio na njoj, ali je na nju išao i Kolašinac i tako omeo Džeku koji šutira preko gola

21:24

Opasan korner "zmajeva"

37' - Dobro je Hajradinović izveo korner, skočio je Ahmadhodžić, lopta je išla u gol, doduše dosta sporo i Konoplja je uspio da ju izbije pred gol-linijom

21:13

Žuti karton za Gazibegovića

Bh. reprezentativac dobio je žuti karton jer je Cvajer ocijenio da je simulirao prekršaj na nekih 20 metraa od gola Ukrajinaca

21:12

Korner za Ukrajinu

25' - Bilo je to nezgodno ubacivanje na prvu stativu, uspjeli su Ukrajinci da preglavaju, ali je Zinčenko u ofsajdu

21:09

21:09

Opasan prodor Mudrika

21' - Probio je fudbaler Čelsija u šesnaesterac i uputio loptu ka petercu, ali je to odbrana BIH izbila

21:02

Žuti karton za Matvijenka

15' - Demirović je odlično prošao Matvijenka koji ga je povukao s leđa i zaradio žuti karton

20:57

Pokušaj Ukrajinaca

10' - Sada je na drugoj strani pokušao Sudakov, koji se namjestio praktično na ćošku šesnaesterca i gađao suprotni ugao, ali otišlo je to daleko od gola

20:56

Žuti karton za Kolašinca

9 - Sead Kolašinac je dobio žuti nakon oštrog prekršaja pored aut-linije

20:55

Hadžikadunić!

8' - Pokušao je defanzivac "zmajeva" glavom poslije ubacivanja iz slobodnog udarca, ali odlazi lopta pored gola. Možda bi bilo bolje da je pustio loptu Džeki koji je bio odmah, čini se u boljoj poziciji.

20:53

Prodor Gazibegovića

5' - Prvo uzbuđenje je pred golom Lunjnna, pokušao je Gazibegović sa prodorom u šesnaesterac, ali mu je lopta na kraju ipak otišla u gol-aut