Široki Brijeg Borac Kup BiH uživo prenos

Borac na korak od finala Kupa BiH! Široki Brijeg savladan u Čitluku - dva gola za osam minuta i bomba Vukovića!

Tim Vinka Marinovića revanš u Banjaluci dočekuje uz prednsot od dva gola.

Široki Brijeg Borac Kup BiH uživo prenos  Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

Borac je poslije prve polufinalne utakmice protiv Širokog Brijega stigao nadomak borbe za trofej u Kupu BiH!

Na čitlučkim Barama, igrači Vinka Marinovića trijumfovali su rezultatom 1:3 i zakoračili u finale, a sve će biti jasno 17. aprila, kada se završi revanš utakmica na Gradskom stadionu.

Prilika ni na jednoj ni na drugoj strani nije bilo sve do 20. minuta – a onda je Borac iz prvog šuta stigao do prednosti.

Sa desne strane je centrirao Zoran Kvržić, a odbrani Širokobriježana je pobjegao nekadašnji član ovog tima Jakov Blagaić i rutinski pogodio. Samo osam minuta kasnije, Blagaić je bio u ulozi asistenta, a Ranko Jokić egzekutor – Borčev štoper je poslije centaršuta sa desne strane nadvisio domaću odbranu.

Bio je taj pogodak kazna za promašaje domaćih nekoliko minuta prije toga. Luka Mamić i Mihael Kuprešak šutirali su iz neposredne blizine, golman Borca Marko Milošević je odbranio te pokušaje, da bi u nastavku akcije Stiven Činedu poslao loptu tik pored gola.

Na ulasku u posljednjih pola sata, majstorijom iz slobodnog udarca, David Vuković je postigao treći gol za Borac na ovom duelu, a svoj četvrti u crveno-plavom dresu u ovoj polusezoni.

Deset minuta kasnije, stigao je počasni gol za domaće. Ilija Bagarić je centrirao sa desne strane, a Luka Mamić samo spustio loptu za Petra Mišića.

U finišu meča je Borac propustio dvije odlične prilike za ubjedljiviju pobjedu, preko Jurilja i Čavića, ali nije uspio da ih realizuje.

Ipak, i bez toga, tim Vinka Marinovića je na sjajnom putu da ponovo zaigra u finalu Kupa BiH, a prvi put od 2021. godine, kada je Borac u finalnom meču igranom u trening-centru FS BiH u Zenici poraženi od Sarajeva.

Tok utakmice pogledajte klikom na RAZVOJ DOGAĐAJA.

ŠIROKI BRIJEG: Bender, Pranjić (od 46. Mišić), Prusina (od 68. Tomić), Mašić, Činedu (od 69. Lukić), Kpan (od 69. Bagarić), Marin, Mamić, Matić, Ćavar, Kuprešak. Trener: Dino Skender.

BORAC: Milošević, Jokić, Ćelić, Fićović (od 63. Grahovac), Vuković (od 63. Jurilj), Subić, Kvržić, Blagaić (od 63. Nišić), Kulašin (od 72. Čavić), Terzić (od 79. Vranješ), Marčetić. Trener: Vinko Marinović.

17:22

Kraj meča

Završena je utakmica u Čitluku, Borac je trijumfovao rezultatom 1:3 nad Širokim Brijegom i stigao nadomak finala Kupa BiH.

17:21

90+2' - Jurilj ne pogađa!

Imao je Borčev krilni napadač šansu poslije jednog kontranapada koji je povukao Vranješ, šutirao je sa lijeve strane, ali je Bender ukrotio taj udarac i izbacio loptu u korner!

17:18

Sudijska nadoknada trajaće tri minuta

17:18

90' - Čavić ne koristi zicer za 1:4!

Krilni napadač Borca dobio je loptu na lijevoj strani u izglednoj poziciji, ali je promašio zicer, lopta je prošla pored stative!

17:12

85' - Žuti karton za Matića

17:07

79' - Vranješ umjesto Terzića

17:00

72' - Čavić mijenja Kulašina

16:59

70' - GOOOOOL, 1:3!

Smanjuju domaći na 1:3, strijelac je Mišić!

Bagarić je centrirao sa desne strane, a Mamić spustio loptu za Mišića koji matira Miloševića.

16:57

69' - Tri promjene kod domaćih

Umjesto Kpana, Činedua i Prusine, u igri su Bagarić, Lukić i Tomić.

16:57

68' - Ne snalazi se Činedu

Izveli su domaći korner, a Činedu je samo ramenom zahvatio loptu.

16:54

66' - Udarac Kulašina brani Bender!

U prilici je bio Kulašin, koji je poslije solo-prodora na desnoj strani šutirao, ali samo u dobro postavljenog Bendera.

16:52

63' - Trostruka promjena u Borcu

Iz igre su izašli Vuković, Blagaić i Fićović, na terenu su Jurilj, Nišić i Grahovac.

16:50

61' - GOOOOOOL, 0:3!

Majstorija Vukovića iz slobodnog udarca, sada je 0:3 za Borac!

Fauliran je Vuković na 20-ak metara od gola Širokog Brijega, izveo slobodan udarac, prebacio živi zid i majstorski pogodio mrežu domaćih!

Bio je to četvrti gol Vukovića za Borac u ovoj sezoni - i četvrti nakon udarca van šesnaesterca!

16:45

56' - Nezgodno je pao Ćavar

Prvotimac Širokog Brijega nezgodno je pao poslije jednog duela sa Fićovićem, a trenutno mu se ukazuje pomoć na terenu.

16:42

54' - Činedu preko gola!

Opasno pred crveno-plavim golom!

Činedu je pobjegao gostujućoj odbrani poslije jednog ubačaja sa desne strane, ali nije uspio da zahvati loptu glavom na željeni način.

16:41

53' - "Požutio" je Fićović

16:39

50' - Mamić pokušava glavom

Poslije jednog ubačaja, Mamić je šutirao glavom ka golu Borca, ali ga je Ćelić spriječio da bolje zahvati loptu, pa je na kraju samo dosuđen korner za domaće.

Nakon udarca iz ugla, nije se stvorila veća opasnost po gol gostiju.

16:33

46' - Nastavljen je duel u Čitluku

Na startu nastavka, promjena u domaćem sastavu, Pranjića na terenu mijenja Mišić.

16:18

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvih 45 minuta, Borac vodi 2:0 protiv Širokog Brijega, golovima Blagaića iz 20. i Jokića iz 28. minuta.

16:17

45+1' - Milošević izbacuje loptu u korner!

Šutirao Marin sa lijeve strane, a Borčev golman interveniše i izbacuje loptu u korner.

16:17

Nadoknada će trajati jedan minut

16:16

44' - Žuti karton za Blagaića

16:16

43' - Kuprešak pored gola!

Pogriješila je odbrana Borca kod predaje jedne lopte na svojoj polovini, do nje je stigao Činedu koji je na lijevoj strani uposlio Kuprešaka koji šutira tik pored lijeve stative Borčevog gola.

16:00

16:00

28' - GOOOOOOL, 0:2!

Udvostručio je Borac prednost, pogodio je sada Jokić!

Slobodan udarac sa desne strane je izveo Blagaić, a Jokić je nadvisio odbranu domaćih i "zakucao" loptu u mrežu!

15:55

23' - Dvije sjajne odbrane Miloševića!

Mogao je Široki Brijeg sada da stigne do izjednačenja, ali je dva puta sjajno reagovao golman Borca Marko Milošević!

Iz neposredne blizine su dva puta pokušali domaći, preko Mamića i Kuprešaka, Borčev čuvar mreže je oba udarca odbranio nogom, da bi na kraju akcije Činedu šutirao pored desne stative.

15:52

20' - GOOOOOL, 0:1!

Borac je stigao do prednosti iz prve prilike na meču, strijelac je Blagaić!

Kvržić je ubacio loptu sa desne strane, a Blagaić je pobjegao odbrani domaćih i poentirao za vođstvo!

15:44

12' - Bez prilika u ranoj fazi meča

Nije bilo opasnosti ni pred jednim ni pred drugim golom u uvodnim minutima utakmice, igra se uglavnom dobija između dva šesnaesterca.

15:36

4' - Široki napada po lijevoj strani

Domaći tim je u ranoj fazi meča pokušao da ugrozi gol napadima i ubačajima sa lijeve strane, ali je odbrana Borca dobro intervenisala.

15:32

1' - Počeo je meč u Čitluku

15:31

Sudije

Pravdu na ovom duelu dijeli Mirza Kazlagić iz Cazina, a pomažu mu Hasan Nanić (Bužim) i Sreten Udovičić (Prijedor).

15:08

SASTAVI

ŠIROKI BRIJEG: Bender, Pranjić, Prusina, Mašić, Činedu, Kpan, Marin, Mamić, Matić, Ćavar, Kuprešak. Trener: Dino Skender.

BORAC: Milošević, Jokić, Ćelić, Fićović, Vuković, Subić, Kvržić, Blagaić, Kulašin, Terzić, Marčetić. Trener: Vinko Marinović.