Rimljani su treću sezonu zaredom u polufinalu nekog evro-takmičenja.

Liga Evrope Roma Milan  Izvor: Insidefoto / ddp USA / Profimedia

Na dan kada je saopšteno da Danijele de Rosi ostaje trener Rome i u narednoj sezoni, "vučica" je nadigrala Milan i plasirala se među četiri najbolja tima Lige Evrope, što je treće evro-polufinale italijanskog kluba zaredom!

ROMA – MILAN 2:1 (2:0)
/Manćini 12, Dibala 22 - Gabija 86/

A tamo će Rimljani ukrstiti koplja sa novim šampionom Njemačke Bajerom, koji je na gostovanju Vest Hemu, poslije gola Džonatana Frimponga iz 89. minuta za 1:1, niz utakmica bez poraza u svim takmičenjima produžio na 44 (38 pobjeda i šest remija).

Kad je riječ o Romi, preuzeo je dugogodišnji kapiten Rome trenersku komandu nad ekipom u januaru, naslijedivši Žozea Murinja. I već sad je uradio mnogo toga! Večerašnji okršaj sa rosonerima bio mu je 17. na klupi voljenog kluba, a upisao je 12. pobjedu, uz tri remija i samo dva poraza!

Ovu utakmicu je Roma dočekala uz prednost od jednog gola sa San Sira, koju joj je omogućio defanzivac Đanluka Manćini.

Jedan od Rominih kapitena je i večeras pogodio, za 1:0, pospremivši jednu odbijenu loptu u mrežu, te nastavivši niz derbija u kojima je poentirao, s obzirom na to da je bio i strijelac za pobjedu u nedavnom rimskom derbiju.

Nije večeras Manćini bio jedini koji je mogao da se pohvali pogotkom. Nedugo nakon što je matirao Majka Menjona, na listi strijelaca mu se pridružio i Paulo Dibala, koji je iskoristio jednu lošu intervenciju gostujuće odbrane.

Poslije samo nekoliko minuta od drugog gola, Roma je ostala sa igračem više (isključen Zeki Čelik u 31. minutu), ali je prednost od dva gola i ukupnih 3:0 čuvala praktično do samog kraja. Tek je u 86. minutu Mateo Gabija uspio da ublaži poraz rosonera.

Utakmice polufinala igraju se 2. i 9. maja, dok je veliko finale, koje će ove godine biti igrano u Dablinu, zakazano za 22. maj.

Pratite sve sportske vijesti na jednom mjestu, budite dio Mondo sportske zajednice na Viberu!