Kozara sa igračem manje postigla tri gola protiv Alfa Modriče: Nekadašnji šampion BiH sve dalje od opstanka

Tim iz Gradiške sa igračem manje stigao do ubjedljive pobjede protiv Modričana.

Kozara Alfa Modriča Izvor: Promo/FK Kozara Gradiška

Alfa Modriča sve dalje je od opstanka u m:tel Prvoj ligi Republike Srpske.

Nekadašnji šampion BiH doživio je danas poraz u Gradišci od Kozare 1:4 (1:1), koja je skoro cijelo drugo poluvrijeme odigrala sa igračem manje, ali to joj nije smetalo da dođe do ubjedljivog trijumfa protiv indisponiranih gostiju.

Petar Bokić doveo je "crveno-bijele" u vođstvo već u devetom minutu, nakon čega je njegov imenjak Šoškić izjednačio rezultat u 26. minutu.

Kada je u 56. minutu isključen Đorđe Veljkić, činilo se da bi gosti mogli do potpunog preokreta. Ipak, i sa desetoricom na terenu fudbaleri Kozare pokazali su da su kvalitetniji te u posljednjih 20-ak minuta susreta postigli još tri gola.

Još jednom se Bokić upisao u strijelce u 68. minutu, Dejan Glišić u 74. minutu povisio je 3:1, da bi tačku na sjajnu predstavu domaćih pet minuta kasnije stavio Srđan Beuk, koji je postavio konačnih 4:1.

Kozara se sa nova tri boda učvrstila u gornjem dijelu tabele i sada je na petoj poziciji sa 40 bodova, dok Modričanima ostaje grčevita borba da se pokušaju domoći bar baraža za opstanak u prvoligaškom društvu. Trenutno su na pretposljednjem mjestu sa 25 bodova, dva manje od Slavije i Ljubića koji su na mjestima koja vode u doigravanje.