PRVA LIGA RS: Poraz Laktaša u Prnjavoru, Rudar i Borac odigrali bez pobjednika

Autor Haris Krhalić

Kiks Laktaša, Radnik ima priliku pobjeći na "plus 13".

ljubić, laktaši Izvor: Promo/FK Ljubić Prnjavor

Fudbaleri Laktaša su, nakon poraza u derbiju sezone od Radnika u prošlom kolu, i ovog vikenda doživjeli još jeda. Ovog puta drugoplasirani tim Prve lige RS poražen je na gostovanju u Prnjavoru od Ljubića rezultatom 3:1.

Za domaći tim dvostruki strijelac bio je Andrej Bosnić, u 29, i 85. minutu, i Misić Miloš u 56. minutu. Jedini tim za ekipu Laktaša postigao je Milan Šikanjić tri minuta prije kraja prvog dijela.

Ni trećeplasirani Rudar iz Prijedora nije uspio stići do punog plijena, s obzirom da su na svom terenu odigrali bez pobjednika sa ekipom Borca iz Kozarske Dubice.

Gosti su u vođstvo stigli u 9. minutu golom Stefana Tomaša, dok je strijelac za Prijedorčane bio Paulo da Silva u 59. minutu.

Slavija je sa dva gola Miljana Govedarice bila bolja od Kozare rezultatom 2:1, a pogodak za tim iz Gradiške postigao je Kazuhiro Takaši.

Romanija je svom terenu odigrala neriješeno sa Drinom (1:1). Strijelac za tim sa Pala bio je Mateja Dodig, a bod gostima donio je Drago Maksimović u sudijskoj nadoknadi prvog dijela.

Velež je u Nevesinju savladao bivšeg premijerligaša, ekipu Leotara rezultatom 2:1. Za domaće strijelci su bili Srđan Drašković i Miljan Gutić dok je za tim iz Trebinja pogodio Uroš Đuričković.

Banjalučki Željezničar je na „Predgrađu“ bio bolji od Famosa rezultatom 2:1. Dvostruki strijelac za domaći tim bio je Stefan Kerezović. Jedini pogodak Famosa postigao Mladen Perović.