Premijer liga BIH uživo Sarajevo - Borac prenos livestream

Tri derbija Borca i Sarajeva, a rezultat isti - 1:1! Egal na Koševu po mjeri Zrinjskog!

Sarajevo i Borac i treći put ove sezone odigrali 1:1 u Premijer ligi BIH!

Premijer liga BIH uživo Sarajevo - Borac prenos livestream Izvor: MONDO/Sport1/Sanel Konjhodžić

Treći derbi ove sezone - isti rezultat.

Banjalučki Borac imao je vođstvo protiv Sarajeva na Koševu, ali je osvojio samo bod, pošto je i njihov treći duel ove sezone završen identičnim rezultatom - 1:1.

SARAJEVO - BORAC 1:1 (0:1)
/Julardžija 53 - Vuković 42/

Dva puta remizirali su na Koševu, jednom u Banjaluci,  a nakon ovog trećeg remija, ukupno četvrtzog računajući duel u Kupu BIH, najviše će se radovati Zrinjski pošto se sada zaostatak za Banjalučanima smanjio na pet bodova.

Žaliće Banjalučani za propuštenim prilikama, a posebno zbog ispuštenog vođstva u koje ga je doveo mladi David Vuković pred kraj prvog poluvremena,

Prednost Borca nije dugo trajala, pošto su ovmah na startu drugog poluvremena domaći izjednačili preko Julardžije koji je šutirao, a lopta zakačila Ćelića i prevarila Miloševića, koji je morao da ju vadi iz mreže.

Dosta nervoze, mnogo duela i veliki broj prekršaja obilježio je duel na Koševu, pa do kraja Borac nije uspio da stigne do tri važna boda u trci za šampionsku titulu, a ni Sarajeva do trijumfa kojim bi se učvrstili na mjestu koje vodi u evropska takmičenja.

U narednom kolu Borac dočekuje zahuktalo Posušje, a Sarajevo gostuje kod Zrinjskog.

Tok meča pročitajte na kartici RAZVOJ DOGAĐAJA.

Standings provided by Sofascore

22:40

KRAJ: SARAJEVO - BORAC 1:1!

Završena je utakmica na Koševu.

22:40

Ponovo Jokić

90+5' - Još jednom je Jokić šutirao glavom poslije ubacivanja iz slobodnog udarca, ali ishod je isti.

22:37

Pokušaj Borca

90+2' - Jokić je pokušao glavom nakon slobodnog udarca, ali slabo je to bilo

LUKIĆ!

79' - Hrelja je ubacio, Lukić šutirao glavom, ali brani to Iliev

Žuti karton za Keremea

Kereme je dobio žuti karton, a odmah potom je napustio teren i zamijenio ga je Oliveira

22:18

Vuković u kontranapadu

73' - Vuković je dobio loptu od Blagaića u kontranapadu, ali nije ju najbolje primio i Kereme je izblokirao njegov šut u korner

22:17

Treći vezani korner Sarajeva

Uspjeli su defanzivci Borca da otklone opasnost

22:16

Milošević brani!

72' - Uigranu akciju Sarajeva završio je udarcem Buljubašić, ali Milošević brani to na prvoj stativi.

22:13

Žuti karton za Buljubašića

Povukao je Blagaić kontranapad, ali ga je rukama srušio Buljubašić i zaradio žuti karton

22:12

Šansa za Jokića!

67' - Štoper Borca našao se u napadu i dobio loptu u šesnaestercu, međutim, umjesto dodavanja u sredinu sam je šutirao i bio neprecizan

22:09

22:07

Pokušaj Hrelje

63' - Šutirao je Hrelja i pokušao da pogodi suprotni ugao, ali bilo je to loše

22:05

Duraković i Hasić u igri umjesto Kapetanovića i Mustafića

21:58

Opasnost ispred gola Borca

54' - Aniči je šutirao pooslije kornera, Blagaić izblokirao u korner.

21:58

Grahovac!

53' - Šutirao je Grahovac, lopta odlazi pored gola.

21:57

Žuti karton za Mustafića

21:57

GOOOOL! Sarajevo - Borac 1:1

50'- Sarajevo je izjednačilo poslije samo pet igre u nastavku. Izbili su loptu fudbaleri Borca iz svog šesnaesterca, a ona j došla do Julardžije koji je raspalio i pogodio za 1:1. I kod ovog gola, ponovo je lopta zakačila defanzivca, bio je to Ćelić.

GOOOOL! Sarajevo - Borac 0:1!

42' - Borac vodi 1:0 od 42. minuta. Nakon akcije po desnoj strani lopta je došla na suprotnu do mladog Davida Vukovića koji pogađa mrežu za svoj peti gol u sezoni. Imao je malo sreće jer je lopta na putu do gola zakačila Aničića i prevarila Ilieva.

Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

21:22

Nova prilika za Keremea

34' - Krilni igrač Sarajeva ubacio se iza odbrane, Erera je nekako uspio da ga stigne, pa fudbaler iz Gane nije uspio najbolje da šutira i lopta odlazi daleko od gola.

21:19

Kratkotrajni prekid

UTakmica je bila nakratko prekinuta zbog ukazivanja pomoći golmanu Sarajeva Dejanu Ilievu

21:14

Kontranapad Borca!

26' - Blagaić je povukao kontranapad, Hrelja je poslao loptu za Vukovića, a mladi fudbaler Borca šutira direktno u Ilieva

21:12

Jokić spasio čist gol!

25' - Boksovao je loptu Milošević nakon centaršuta, šutirao je Čataković, ali Jokić je izblokirao njegov udarac i spasio čist gol.

21:10

KEREME!

22' - Najbolja šansa na utakmici. Kereme je šutirao sa ivice šesnaesterca, lopta je prošla pored Miloševića, ali i pored gola. Ostaje 0:0.

21:07

Žuti karton za Ereru

20' - Lijevi bek Borca dobio je žuti karton nakon prekršaja nad Mustafićem

21:02

Pokušaj Čatakovića

15' - Pokušao je Čataković iskosa sa nekih 20-ak metara, ali lopta odlazi daleko pored gola

20:59

Velika šansa za Borac!

11' - Prva šansa na utakmici u šesnaestercu Sarajeva. Hrelja je pobjegao čuvarima nakon slobodnog udarca i ubacio se u šesnaesterac, stigao je do lopte prije Ilieva, ali je šutirao preko gola.