Crveno-plavi su deklasirali rivala i praktično zakazali šampionsko slavlje.

Premijer liga BiH Tuzla siti Borac uživo prenos  Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

Borac je na korak od titule!

Crveno-plavi su u pretposljednjem meču 31. kola Premijer lige BiH ubjedljivo trijumfovali na Tušnju nad Tuzla sitijem (1:4), pa tako imaju priliku da sljedećeg ponedjeljka, nakon duela sa Igmanom na Gradskom stadionu, proslave treći titulu šampiona BiH u klupskoj istoriji!

TUZLA SITI – BORAC 2:4 (1:1)
/Mašović 11, Nukić 63 – Blagaić 14, Grahovac 29, Vranješ 45, Lukić 45+1, Hrelja 86, Pejović 89/

U slučaju da tada dođu do pobjede nad ekipom iz Konjica, Borac će matematički kolo prije kraja postati šampion BiH. Teoretski, to može da postane i večeras, ali samo u slučaju da Zrinjski, koji sada kasni osam bodova za Borcem, ne dođe do pobjede u duelu sa GOŠK-om u Gabeli.

Nije današnji meč na Tušnju dobro počeo po Borac, koji je u 11. minutu bio u rezultatskom zaostatku. Izgubili su crveno-plavi jednu loptu na sredini terena, a u kontri je ona stigla do Mašovića koji je prevario Šušića i odličnim udarcem matirao Mloševića.

Ipak, poslije samo tri minuta, Borac je izjednačio. Sa desne strane je centrirao Hrelja, Lukić nije uspio glavom da zahvati loptu, a do nje je u padu stigao Blagaić i sproveo je iza leđa Abdulahovića.

Potpuni preokret je uslijedio u 29. minutu, kada je Jurilj na desnoj strani proigrao Blagaića, ovaj odigrao povratnu loptu na 11-12 metara od gola Tuzlaka gdje je na nju natrčao Grahovac i "zakucao" je u mrežu.

U finišu prvog dijela – još dva gola Borca, za ubjedljivo vođstvo.

Prvo je u 44. minutu, desetak minuta nakon što je na terenu zamijenio Nišića, pogodio Vranješ. Dugo je vukao jednu loptu iskusni fudbaler crveno-plavih, proigrao lijevo Vukovića koji ga je potom uposlio u kaznenom prostoru, a Vranješu nije bilo teško da iz izgledne pozicije savlada Abdulahovića.

U prvom minutu nadoknade četvrti pogodak crveno-plavih - Hrelja je centrirao sa desne strane, a Lukić iz teške pozicije pogodio.

Bio je 63. minut kada je Delimeđac na desnoj strani proigrao Nukića koji je umakao pažnji Šušića i poslao loptu ispod Miloševića, a onda, kao i na kraju prvog dijela – ponovo dva gola Borca u završnici.

U 86. minutu je Šušić na desnoj strani ostavio loptu za Hrelju koji je ubacio loptu pred gol, htio da uposli Makarića, ali na kraju nije niko dirao tu loptu i ona je završila u mreži.

Samo tri minuta kasnije – šesti različiti strijelac za Borac. Hrelja je mogao da zatrese mrežu, gol je bio prazan nakon duela sa Abdulahovićem. Na kraju se Hrelja spetljao, a lopta je stigla do Pejovića koji postavlja konačnih 2:6.

Tok utakmice pogledajte klikom na RAZVOJ DOGAĐAJA!

TUZLA SITI: Abdulahović, Nikić, Delimeđac, Šukilović, Nukić (od 77. Bihorac), Hadžić (od 87. Husić), Hodžić, Redžić (od 65. Osmić), Kobiljar (od 77. Karjašević), Mašović (od 77. Pantelić), Ćosić. Trener: Samir Adanalić.

BORAC: Milošević, Ćelić, Jurilj, Grahovac (od 82. Pejović), Erera Kardona, Vuković (od 69. Čavić), Lukić (od 69. Makarić), Blagaić, Šušić, Nišić (od 35. Vranješ), Hrelja. Trener: Vinko Marinović.

18:46

89' - GOOOOOL!

Ovo je sad već debakl Tuzla sitija - 2:6!

Hrelja je mogao da zatrese mrežu, gol je bio prazan nakon duela sa Abdulahovićem. Na kraju se Hrelja spetljao, a lopta je stigla do Pejovića koji pogađa za plus četiri Borca!

18:44

87' - Husić mijenja Hadžića

18:43

86' - GOOOOOL!

2:5, peti različiti strijelac za Borac!

Šušić je na desnoj strani ostavio loptu za Hrelju koji je ubacio loptu pred gol, htio da uposli Makarića, ali na kraju nije niko dirao tu loptu i ona je završila u mreži.

18:42

85' - Šukilović spašava Tuzlu!

Makarić je bio u sjajnoj prilici, obišao je Abdulahovića, ali je u posljednji čas intervenisao Šukilović.

18:37

82' - Grahovca mijenja Pejović

18:36

79' - Koškanje igrača dva tima, isključen Karjašević!

Poslije jednog duela, došlo je do naguravanja Karjaševića i Grahovca, u koškanju su učestvovali igrači oba tima, a na kraju je arbitar Gigović pokazao Karjaševiću crveni karton. Samo tri minuta je Karjašević proveo na terenu...

Takođe, i Subić je na klupi dobio žuti karton.

18:32

77' - Trostruka izmjena Tuzlaka

Mašovića mijenja Pantelić, Kobiljara će zamijeniti Karjašević, dok će umjesto Nukića na teren Bihorac.

18:30

75' - Žuti karton za Hodžića

18:24

69' - Dvije izmjene u Borcu

Čavić mijenja Vukovića, a Makarić Lukića.

18:24

18:19

63' - GOOOOOL!

Smanjuje Tuzla siti, sada je 2:4!

Delimeđac je na desnoj strani proigrao Nukića koji je umakao pažnji Šušića i poslao loptu ispod Miloševića.

18:13

57' - Udarac Nukića brani Milošević

Šutirao je Nukić sa desne strane, van kaznenog prostora, ali je Milošević bio dobro postavljen i nije bilo opasnosti po njegov gol.

18:08

52' - Erera iz daljine!

Šutirao je Borčev Kolumbijac sa distance, ali se Abdulahović nije dao iznenaditi.

18:07

52' - Žuti karton za Ćosića

"Požutio" je nekadašnji prvotimac Borca, a sada član Tuzla sitija.

18:05

49' - Nukić pored gola

Dobio je Nukić loptu na desnoj strani, šutirao iz teške pozicije, ali samo pored stative.

18:01

46' - Počelo je drugo poluvrijeme!

17:47

Kraj prvog poluvremena

Završeno je prvih 45 minuta, Tuzla siti - Borac 1:4!

17:46

45+1 - GOOOOOOL!

1:4, strijelac je sada Lukić!

Hrelja je centrirao sa desne strane, a Lukić je iz teške pozicije pogodio i postigao svoj 11. gol u sezoni!

Rapsodija Borca u Tuzli!

17:44

44' - GOOOOOL!

1:3 za Borac, strijelac je Vranješ!

Tek par minuta nakon što je ušao u igru, Vranješ je poentirao! Povukao je jedan napad Borca, potom odigrao lijevo za Vukovića, koji mu je poslao upotrebljivu loptu u šesnaesterac, a Vranješu nije bilo teško da savlada "jedinicu" Tuzlaka.

Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

17:37

38' - Žuti karton za Fejzića

"Požutio" je rezervni golman Tuzla sitija zbog prigovora na jednu sudijsku odluku.

17:34

35' - Mijenja Marinović

Umjesto Nišića, na terenu je Vranješ. Vjerovatno se radi o nekoj povredi Borčevog veziste.

17:28

29' - GOOOOOL!

Preokret Borca, 1:2! Sjajan pogodak Grahovca!

Jurilj je na desnoj strani proigrao Blagaića, ovaj odigrao povratnu loptu na 11-12 metara od gola Tuzlaka gdje je na nju natrčao Grahovac i "zakucao" je u mrežu!

17:25

26' - Hrelja pored gola!

Odlična prilika za Borac!

Ubacio je Blagaić sa desne strane, Hrelja neometan zahvatio loptu glavom u idealnoj poziciji, ali je šutirao pored gola.

17:23

24' - Delimeđac sa distance!

Šutirao je prvotimac Tuzla sitija sa velike udaljenosti, ali je Milošević lako uhvatio tu loptu.

17:16

17' - Trenutno se ukazuje pomoć Blagaiću

Ostao je strijelac gola za Borac na travi, ali se brzo pridigao.

17:14

14' - GOOOOOL!

Izjednačio je Borac na Tušnju!

Centrirao je Hrelja sa desne strane, Lukić nije uspio da glavom zahvati loptu, a onda je u padu do nje stigao Blagaić i savladao Abdulahovića.

17:12

13' - Hrelja!

Pokušao je Hrelja odmah da uzvrati, šutirao je sa 18-19 metara od gola, ali je lopta prohujala pored desne stative.

17:11

11' - GOOOOL!

Šok za crveno-plave, Tuzla siti vodi protiv Borca!

Crveno-plavi su izgubili jednu loptu na sredini terena, uslijedila je kontra domaćih, do lopte je stigao Mašović, koji se oslobodio čuvara, namjestio na udarac i preciznim udarcem matirao Miloševića.

17:04

5' - Blagaić!

Poslije ubačaja sa desne strane, Blagaić je glavom zahvatio loptu, na 12-13 metara od gola, a golman Tuzlaka Abdulahović je "izvadio" loptu ispod prečke i poslao je u korner, poslije kojeg nije bilo opasnosti po njegov gol.

16:59

1' - Počeo je meč u Tuzli!

16:57

Igrači su na terenu!

Meč u Tuzli počinje za nekoliko minuta.

16:30

Tuzla siti večeras matematički može da ispadne iz Premijer lige

Zvijezda 09 je već ispala iz elitnog bh. ranga, a ovog ponedjeljka bi, matematički, timu iz etno-sela Stanišići mogao da se pridruži i Tuzla siti.

U slučaju da Tuzla siti ne ostvari pobjedu u duelu sa Borcem, GOŠK bi trijumfom protiv Zrinjskog mogao da pošalje Tuzlake u Prvu ligu FBiH.

16:19

Ko sudi?

Glavni arbitar na ovom duelu je Miloš Gigović iz Gradiške, dok su pomoćnici Stefan Tešanović (Istočno Sarajevo) i Goran Ilinčić (Prijedor). Četvrti sudija je Dragan Kesić iz Gradiške.