Prvo iznenađenje na Kopa Amerika: Valensija "startom za zatvor" uništio snove svoje reprezentacije

Trećeg dana takmičenja u Sjedinjenim Američkim Državama viđeno je prvo veliko iznenađenje.

Ener Valensija Izvor: Isaac Ortiz / imago sportfotodienst / Profimedia

Izuzetno grub start kapitena Ekvadora Enera Valensije odlučio je pobjednika njihovog duela sa Venecuelom na Kopa Amerika.

Trećeg dana takmičenja u Sjedinjenim Američkim Državama tako je viđeno prvo veliko iznenađenje. Venecuela je iskoristila igrača više i slavila 2:1, i to nakon preokreta u drugom poluvremenu.

Već u 22. minutu Valensija je išao đonom, promašio loptu i direktno kopačkom pogodio u prsa protivničkog fudbalera, pa je već u prvoj polovini prvog poluvremena završio nastup na premijernom meču svoje selekcije u Americi.

Pogledajte taj start:

Uprkos igračkom deficitu, Ekvadorci su stigli do vođstva. Džeremi Sarmijento pogodio je za vođstvo pet minuta pred odlazak na odmor, ali je u nastavku viđen veliki preokret.

Honder Kadiz izjednačio je u 64. minutu, da bi slavlje Venecueli deset minuta kasnije donio Eduard Belo.

U drugom meču grupe B Meksiko je minimalnim rezultatom savladao Jamajku, a jedini gol na meču postigao je Herardo Artega.

Standings provided by Sofascore

Danas su na Kopa Amerika na programu dva meča. Domaćin turnira SAD odigraće prvi meč - odmjeriće snage sa Bolivijom u ponoć po našem vremenu, dok se od 3 časa ujutro sastaju Urugvaj i Panama.