Njemačka pobijedila Dansku u dramatičnoj utakmici prekidanoj zbog grmljavine. Musijala i Haverc odveli "Manšaft" u četvrtfinale.

EURO 2024 Njemačka Danska osmina finala uživo prenos Izvor: Silas Schueller/DeFodi Images / imago stock&people / Profimedia
23:19

Gotovo je, Njemačka je u četvrtfinalu Evropskog prvenstva!

Golovima Kaija Haverca iz penala u 53. minutu i Džamala Musijale poslije kontre u 68. minutu, tim Julijana Nagelsmana opravdao je ulogu favorita i pobijedio Dansku u Dortmundu. Nakon prekida zbog grmljavine u blizini stadiona, "Manšaft" je pokazao snagu i ušao u četvrtfinale, gdje će čekati pobjednika meča Španija - Gruzija!

Sljedeću utakmicu Njemačka će odigrati u Štutgartu. 5. jula.

23:15

92' Poništen gol Florijana Virca

Predriblao je i prebacio Kaspera Šmajhela, ubacio loptu u gol, ali sudija Oliver je ipak poništio zbog ofsajda. U toku je nadoknada vremena.

22:55

Strijelac drugog gola - Džamal Musijala

Mora se naglasiti da mu je maestralno asistirao Niko Šloterbek.

22:51

GOOOOL - Sada je sve gotovo?

Eksplozivni trk ofanzivca Nemačke Džamala Musijale po lijevoj strani i mat, 2:0! Prihvatio je fenomenalnu loptu bačenu iz zadnje linije po lijevoj strani, dao dodatni gas i iskoristio zicer pred Kasperom Šmajhelom.

22:48

Nijemci propuštaju šanse da "završe" utakmicu!

Kai Haverc se potpuno razigrao, stvorio ogromnu šansu, a Leroj Sane je promašio sve. Vrijeme je da uđe Niklas Filkrug i da okonča ovaj meč!

22:42

Umalo 2:0 za Njemačku, Haverc!

Ušao je u kazneni prostor, "bocnuo" loptu kraj Kaspera Šmajhela i nije iskoristio ogromnu šansu da postavi 2:0 i da možda završi večerašnji meč!

22:37

GOL - NJEMAČKA VODI 1:0, KAI HAVERC!

Iskoristio je penal njemački napadač! Šutirao je u svoju donju desnu stranu, Kasper Šmajhel je "pročitao" gdje će lopta otići, bacio se i ipak nije uspio da odbrani.

22:36

Potvrđeno je - Joakim Andersen je skrivio penal!

Nekoliko trenutaka nakon što je dao gol, poništen zbog ofsajda, Joakim Andersen je rukom zaustavio loptu u kaznenom prostoru Danske. U nekoliko minuta igrač Kristal Palasa prelazi put od heroja do tragičara nacije.

Izvor: RTS/Screenshot

22:34

Horor za Dance - poništen gol, pa penal!

Tomas Dilejni bio je samo nekoliko centimetara u ofsajdu!

22:33

PONIŠTEN GOL DANSKE!

Joakim Andersen dao je gol za vođstvo Danske u 49. minutu, i to prvi u nacionalnom timu, ali je prije toga ipak bio ofsajd!

22:11

45' Kakva prilika za Dansku!

Rasmus Hojlund je istrčao kontranapad, izašao u situaciju "jedan na jedan" s Manuelom Nojerom i nije uspio da ga prebaci. Kako je malo nedostajalo da Skandinavci potpuno šokiraju cijelu Njemačku!

22:02

Meč je nastavljen, Šmajhel se nije ohladio!

U 37. minutu ponovo je danski golman postao heroj ekipe jer je odbranio udarac glavom sa ivice peterca!

21:54

Ovako pada kiša na Vestfalenu

21:48

Sve je stalo u Dortmundu!

21:47

Evo zbog čega je prekinuta utakmica!

"Najvažnija na terenu je bezbjednost igrača i nije prekinuto zbog kiše, već zbog grmljavine i sijevanja. Munje su natjerale sudijski tim da prekine utakmicu. Nikad se ne prekida zbog pljuska i kiše", rekao je u studiju Radio-televizije Srbije sudija Dejan Nedić.

Izvor: x.com/Asad Rahim

21:40

Ekipe odlaze u svlačionicu!

21:36

Munje i gromovi oko Vestfalena!

Sudija Majk Oliver sklonio je ekipe sa terena zbog grmljavine! U toku je 36. minut.

21:11

11' Šmajhel spasava Dansku!

Kai Haverc šutirao je volej-udarcem, a danski golman još jednom pokazao da bi ovo mogla da bude njegova noć. Ramenom je izbio loptu u korner!

21:07

4' Njemačka daje gol, ali ne važi!

Defanzivac Nemačke Niko Šloterbek dao je gol, ali on je poništen jer je vezista Njemačke Džošua Kimih napravio prekršaj u borbi za poziciju. Šloterbek igra na doslovno domaćem terenu, jer i inače igra na Vestfalenu za Borusiju Dortmund.

20:40

Na koga ide pobjednik?

Ko bude slavio u Dortmundu ove večeri, igraće u četvrtfinalu protiv pobjednika utakmice Španije i Gruzije, najprijatnijeg iznenađenja turnira.

20:30

Ovo je tim Danske!

Remijem protiv Srbije, Danci su osvojili drugo mjesto u grupi i izborili učešće u ovoj utakmici u Dortmundu. Nastupiće u sljedećem sastavu:

20:20

Ovo je sastav Njemačke!

20:15

Posljednja utakmica Tonija Krosa?

Slavni Nijemac oprašta se na ovom turniru i od reprezentacije i od aktivnog igranja. Ovo bi zato mogao bude njegov posljednji meč u velikoj karijeri. Naravno, biće u centralnom delu nemačkog veznog reda, iza kapitena Ilkaja Gundogana.

20:00

Dobro došli u tekstualni prenos!

Utakmicom Njemačka - Danska od 21 čas na stadionu "Vestfalen" u Dortmundu, nastavlja se osmina finala Evropskog prvenstva. U prvoj utakmici druge runde, Švajcarska je napravila veliko iznenađenje i eliminisala branioca titule, Italiju.