Francuska je pobijedila Belgiju i prošla u četvrtfinale Evropskog prvenstva.

EURO 2024 Francuska Belgija osmina finala uživo prenos Izvor: Pro Shots Photo Agency / ddp USA / Profimedia

Francuska će igrati u četvrtfinalu Evropskog prvenstva. U jednom od najdosadnijih mečeva na šampionatu uspjela je da pobijedi Belgiju sa 1:0. Čovjek odluke bio je rezervista Kolo Muani koji je u 85. minutu zatresao mrežu. Doduše, zvanično se to vodi kao autogol Vertongena.

Prilikom šuta rezerviste francuske reprezentacije lopta je u koljeno pogodila defanzivca Belgijanaca, prevarila golmana i završila iza njegovih leđa. Naredni rival Francuza biće bolji iz meča Portugala i Slovenije.

Dešavanja sa meča pratite na MONDU klikom na karticu "RAZVOJ DOGAĐAJA".

19:53

ČEKA SE RIVAL

Francuska će u četvrtfinalu igrati protiv boljeg iz meča Portugala i Slovenije.

19:50

KRAJ

Gotovo je, Francuska je u četvrtfinalu Evropskog prvenstva.

19:47

90' - JOŠ TRI MINUTA

Još tri minuta nade za Belgiju da može da odvede meč u produžetke.

19:43

85' - FRANCUSKA VODI!

Francuska vodi! Nevjerovatna statičnost odbrane Belgije, Kolo Muani imao je više nego dovoljno vremena da se namjesti, nađe prostor za udarac i da uz malo sreće pogodi mrežu, pošto se lopta odbila od Vertongena - 1:0.

19:40

83' - DE BRUJNE!

Mogao je Kevin de Brujne da postane heroj, šutirao je odlično, jako i precizno, ali je Manjan još bolje intervenisao.

19:38

81' - SAMO DVIJE IZMJENE

Napravljene su samo dve izmjene. U Francuskoj je Kolo Muani zamijenio Tirama, dok je na drugoj strani Mangala ušao umjesto Opende.

19:34

77' - ČEKAJU SE GOLOVI

Nema još uvijek golova...

19:27

70' - KAKVA ŠANSA ZA BELGIJU

Nevjerovatna prilika za Belgiju, Lukaku je odlično šutirao, Manjan je bolje intervenisao.

19:19

62' - KAKVA INTERVENCIJA!

Saliba je napravio glupost, Karasko je prošao pored njega, išao je sam ka golu, a onda je Teo Ernandez fantastično uklizao i spriječio možda čak i gol...

19:15

58' - NAPADI FRANCUZA

Nastavljaju se napadi Francuza, prilika ima, ali ne toliko opasnih za gol...

19:06

49' - ČUAMENI SE OPROBAO

Čuameni je probao sa oko 20 metara, šutirao je veoma precizno, ali je golman Kastels fenomenalno reagovao.

18:46

POLUVRIJEME

Završeno je prvo poluvrijeme, Čuameni je imao šut sa nekih 13-14 metara od gola, daleko preko prečke. Nema golova na pauzi.

18:38

38' - MREŽE JOŠ MIRUJU

Nema još uvijek golova na meču. Mreže miruju.

18:27

27' - NEMA PENALA

Tražila je Belgija penal, tvrdili su da je lopta pogodila Ernandeza u ruku, sudija je zaustavio igru, sačekao potvrdu iz VAR sobe i pokazao da nema ništa od penala i da nije bilo igranja rukom.

18:24

24' - PRIJETI BELGIJA

Zaprijetila je i Belgija, golman Manjan je ostao po malo i zbunjen, nekako je nogom intervenisao i nije kažnjen za to. Poslije toga je i Rabio dobio žuti karton zbog jednog starta i ako Francuska prođe neće igrati u četvrtfinalu.

18:15

14' - MBAPE PREKO GOLA

Kilijan Mbape poslao je loptu preko gola, tražio je korner, tvrdio je da je lopta dotakla jednog fudbalera Belgije, Čuameni je skočio da protestuje, dobio je žuti karton. Na ovogodišnjem šampionatu donijeta je odluka da bilo ko osim kapitena ko priđe sudiji dobiće javnu opomenu.

18:08

8' - FRANCUZI SA LOPTOM

Francuzi su ti koji imaju loptu i napadaju za sada.

18:01

1' - MEČ JE POČEO

Meč na stadionu u Dizeldorfu je počeo.

17:51

IGRAČI SU NA TERENU

Igrači su izašli na teren, uskoro kreće intoniranje himne, pa početak meča.

17:30

ČEKA SE ČETVRTFINALNI PAR

Pobjednik meča između Francuske i Belgije igraće u četvrtfinalu sa boljim iz meča Portugala i Slovenije.