"Oni su s.anje, s.anje"! Najveća greška na EURU - Izašli prije kraja, pa propustili preokret Engleske!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Dvojica razočaranih navijača Engleske nisu nimali dovoljno strpljenja, a ni vjere u svoj tim i to ih je skupo koštalo!

Engleski navijači izašli prije kraja meča pa propustili preokret Engleske Izvor: Anke Waelischmiller/Sven Simon / imago sportfotodienst / Profimedia

Reprezentacija Engleske plasirala se u četvrtfinale nakon što je poslije produžetaka savladala Slovačku 2:1 poslije spektakularnog preokreta.

Gubio je "gordi albion" sve do 95. minuta, a onda je Džud Belingem fantastičnim "makazicama" pogodio za produžetke, u kojima je Engleska stigla do pobjede golom Harija Kejna.

Pogodak Belingema izazvao je erupciju oduševljenja na tribinama, gdje su pojedini navijači konzumirali i narkotike, ali nisu ga vidjeli svi oni koji su kupili kartu za meč u Dortmundu.

Naime, bilo je i onih koji nisu imali dovoljno strpljenja i nisu vjerovali u ekipu Gareta Sautgejta, pa su meč napustili par minuta prije kraja.

"Oni su s.anje, s.anje! Garet Satgejt je bivši", govori jedan od dvojice engleskih navijača, čiji snimak kako napuštaju stadion u Dortmundu je postao viralan.

Samo par minuta kasnije desilo se englesko čudo – Belingemove „makazice“ i Sautgejtova ekipa je u produžetku stigla do pobjedonosnog gola Harija Kejna.

Njega je ovaj dvojac pogledao u hoteli ili nekom kafiću, a mogli su da proslave sa desetinama hiljada navijača i svojim ljubimcima na Vestfalenu.