Oli Votkins
 Oli Votkins

ENGLESKA U FINALU EURA, HEROJ RIJEŠIO SVE ZA 10 MINUTA! Oli Votkins vraća fudbal kući, Holandija se pakuje!

Spektakl na Evropskom prvenstvu! Oli Votkins zakazao finale Španija - Engleska za nedjelju, 14. jul

Oli Votkins Izvor: Adam Davy / PA Images / Profimedia

Reprezentacija Engleske plasirala se u finale Evropskog prvenstva pobjedom protiv Holandije 2:1! Golom rezerviste Olija Votkinsa u 91. minutu, tim Gareta Sautgejta ušao je u finale protiv Španije, koje će biti odigrano u nedjelju, na Olimpijskom stadionu u Berlinu.

Uz spektakularan gol Ćavija Simonsa na startu meča za vođstvo Holandije u 8. minutu, a onda i izjednačenja golom Harija Kejna iz penala, sve je u drugom dijelu meča "mirisalo" na produžetke. A, da ih ne bude pobrinuo se rezervista i centarfor Aston vile, koji je u 81. minutu ušao umjesto kapitena Kejna, a onda je u nadoknadi poslao loptu tamo gdje golman Holandije Bart Verbrugen nije mogao da je dohvati - u "malu mrežu".

GOTOVO JE, ENGLESKA JE U FINALU EURA!

KRAJ: Engleska - Holandija 2:1!
Oli Votkins je za 10 minuta na terenu dao gol i doneo Engleskoj drugo uzastopno finale Evropskog prvenstvva!

GOOOOOOLLL, ENGLESKA IDE U FINALEEE!

Engleska vodi 2:1 protiv Holandije! Oli Voktins, džoker Gareta Sautgejta, u 90. minutu donosi ekipi vođstvo i veoma izvesno - finale Evropskog prvenstva!

I Palmer loše šutira - idemo ka produžecima

Mladi ofanzivac Čelsija Kol Palmer šutirao je sa ivice kaznenog prostora i učinio je to tako loše da je lopta otišla daleko, daleko od gola. Mogao je u 89. minutu da postane heroj.

Poništen gol za finale

Bukajo Saka je dao gol koji je sudija najpre poništio zbog ofsajda, a onda i potvrdio tu odluku. Kajl Voker bio je u nedozvoljenoj poziciji. Počinje 81. minut

Ćavi Simons može i mora mnogo bolje

Dao je u prvom delu meča evro-gol, a sada je bledo šutirao u 77. minutu, u situaciji u kojoj je mogao da donese vođstvo 2:1

Džordan Pikford spasava Engleze u 65!

Kapiten Holandije Virdžil Van Dajk gađao je posle slobodnog udarca sa desne strane i velikog kiksa odbrane Ostrvljana. Lopta je krajnje neočekivano pala u peterac, legendarni štoper Liverpula uputio je ka golu, a onda je Pikford spektakularno reagovao.

Fudbaleri "povukli ručnu"

Nema one vatre iz prvog dela meča u prvih 10 minuta nastavka

Sautgejt odmah pravi važnu promenu

Memfis Depaj morao je da izađe, a Garet Sautgejt, selektor Engleske, odmah ojačava levu stranu uvođenjem Luka Šoa. Izašao je Kiran Tripije. Na drugoj strani, Ronald Kuman, selektor Holandije, ojačava napad uvođenjem Vuta Veghorsta umesto Donjela Malena

Veliki problem za Holandiju, Depaj ne može

Napadač "lala" Memfis Depaj povredio se i u 35. minutu je morao da izađe. Umesto njega, selektor Ronald Kuman poslao je na  teren Džoja Vermana

Fodena ne mogu da zaustave, umalo 2:1

Bez dileme najbolji igrač Engleske opet je napravio pakao Holanđanima. Gađao je sa više od 20 metara iskosa sa desne strane i pogodio okvir gola.

Prečka! Dumfris je svuda

Denzel Dumfris malopre je sačuvao gol Holandije zadržavši loptu na gol-liniji, a sada je pogodio prečku gola Engleske. Uhvatio se za glavu, a Englezi su zadrhtali od straha.

Engleski navijači "eksplodirali" zbog ovog gola

Kako i ne bi?!

Fil Foden dribla sve, kako ovo nije bio gol?

Najbolji igrač Premijer lige nizao je protivnike na desnoj strani kaznenog prostora Holandije, probacio loptu i kraj golmana Barta Verbrugena, a onda su se Holanđani odbranili u poslednjem trenutku.

Izvor: RTS/Screenshot

Goool - ne otpisujte Engleze odmah, 1:1!

Kapiten Engleske rutinski je iskoristio penal i postavio 1:1 na semaforu u 18. minutu! Samo desetak minuta su vodili Holanđani, polufinale kreće ispočetka!

17' Penal za Englesku!

Denzel Dumfris faulirao je Harija Keja, sudija Feliks Cvajer je na asistenciju iz VAR sobe otišao da proveri snimak i pokazao rukom na belu tačku.

I Holanđani se hvatali za glavu - kakav gol!

8' KAKAV GOL ĆAVIJA SIMONSA!

Holandija vodi 1:0! Sa oko 20 metara je Simons gađao snažno, a golman Džordan Pikford nijeni stigao da reaguje!