Sarajevo eliminisalo Aktobe nakon boljeg izvođenja penala!

fk sarajevo Izvor: Promo/FK Sarajevo

Kakva utakmica na Koševu!

Fudbaleri Sarajeva su nakon boljeg izvođenja penala eliminisali Aktobe i plasirali se u drugo pretkolo Konferencijske lige. Nakon 90 minuta bilo je 2:1 za goste da bi u dodatnih pola sata igre vidjeli još dva gola po jedan na obje strane pa je ukupan rezultat nakon dvije utakmice bio 3:3, a na kraju su ipak slavili domaći navijači! Heroj Sarajeva bio je golman Rockov koji je odbranio dva penala.

Nakon samo 60 sekundi igre, Sarajevo je moglo do vođstva. Šutirao je Čataković, ali njegov udarac zaustavlja stativa.

Nastavilo je Sarajevo da napada i opasno prijeti, ali onda u 41. minutu šok na Koševu. Iz prve prave prilike na utakmici, Aktobe stiže do prednosti. Dumbija je izbacio Jovića i uposlio Umaeva koji pogađa za 0:1.

Krenuo je bordo tim po izjednjačenje u nastavku, a do gola su stigli u 57. minutu. Gulijašvili je maestralno pogodio iskosa sa ruba 16 metara u suprotni ugao.

U 75. minutu Aktobe ponovo stiže do vođstva. Ovog puta nakon kornera loše je reagovala odbrana Sarajevo, golman Rockov zaustavio prvi pokušaj, ali Tanžarikov nalijeće na odbijana i pogađa za 1:2.

U šestom minutu sudijske nadoknade Oliveira je iz slobodnog udarca sa 20 metara od gola odlično šutirao, ali je prečka spasila goste.
Na samom startu prvog produžetka gosti stižu do prednosti od dva gola. Romero je prebacio glavom, Džairo ukrao loptu Soldi i zakucao pod prečku.

Brzo se Sarajevo vratilo na jedan pogodak zaostatka kada je u 96. minutu Oliveira iskoristio lošu intervenciju golmana Aktobea i pogodio za 2:3.

U 105. minutu Sarajevo je ostalo sa igračem manje nakon što je kapiten Đuričković zaradio drugi žuti, odnosno crveni karton.
Nisu se povukli igrači Sarajeva u drugom produžetku te su konstatno prijetili gostujućem golu te je izgledalo kao da oni imaju igrača više.
Međutim nije bilo golova, a na kraju su penali odlučili putnika u narednu fazu takmičenja.

Rackov je zaustavio pokušaje Romera i Samorodova, a neprecizan za Sarajevo bio je Anđušić. Bordo tim u narednom kolu igra protiv Spartaka iz Trnave.

Prenos uživo pratite klikom na "RAZVOJ DOGAĐAJA".

Siguran i Džairo! 2:1

Malo je nedostajalo da Rockov zaustavi ovaj pokušaj.

23:37

120+1'- Dvije minute nadoknade!

23:37

120'- Izlaze Kjereme i Gulijašvili

Umjesto njih na terenu su Julardžija i Unušić

23:35

118'- Novi korner za Aktobe

Bez opasnosti po gol Sarajeva.

23:34

117'- Korner za Aktobe

Loš centaršut.

23:33

116'- Čarke!

Klupa Aktobea želi da se obračuna sa dječakom koji dodaje lopte pored terena.

23:30

112'- Velika prilika za Sarajevo

Oliveira je ukrao jednu loptu i istrčao odlično, ali se spetljao pred golom gostiju i propala je još jedna šansa.

23:28

111'- Korner za Sarajevo

Soldo glavom pored gola!

23:27

110'- Umanijazov mijenja Vataželua

23:26

110'- Povukli su se fudbaleri Aktobea

S obzirom na trenutno stanju na terenu djeluje kao da Sarajevo ima igrača više, a ne gosti iz Kazahstana.

23:23

106'- Počelo je posljednjih 15 minuta

Trenutno je ukupno 3:3 nakon 195 minuta fudbala.

23:20

Kraj prvog produžetka

23:19

105+1'- Crveni karton za Đuričkovića!

Kapiten Đuričković dobio je drugi žuti, odnosno crveni karton te će Sarajevo posljednjih 15 minuta igrati sa igračem manje!

23:17

105'- Sarajevo konstatno prijeti

Još minut nadoknade.

23:15

103'- Korner za Sarajevo

23:10

98'- Odlična šansa za Oliveiru

Kjereme je odlično probio po desnoj strani, uposlio Oliveiru koji očajno šutira sa nekih 10 metara.

23:08

96'- NOVO IZJEDNAČENJE!

Oliveira pogađa za 2:3! Brazilac je odlično ispratio centaršut, golman gostiju loše reagovao, nakon čega Oliveira šalje loptu u mrežu.

23:05

93'- AKTOBE VODI SA 3:1!

Romero je prebacio glavom, Džairo ukrao loptu Soldi i zakucao pod prečku. Gosti sada imaju rezultat koji ih vodi dalje

23:03

91'- Počeo je prvi produžetak

22:58

Gledaćemo produžetke!

Oliveira pogađa prečku i to je kraj regularnih 90. minuta!

22:56

90+6'- Posljednja prilika za Sarajevo!

Slobodan udarac na nekih 20 metara od gola.

22:55

90+5'- Anđušić pored gola

Sa velike distance pokušao je Anđušić, ali lopta ide daleko od gola.

22:50

90+1'- Pet minuta nadoknade

22:46

86'- Duraković mijenja Jovića

22:46

86'- Novi korner za Sarajevo

Vataželu u posljednjem trenutku ispred Oliveire šalje loptu u korner.

22:44

84'- Nekoliko dobrih prilika za Sarajevo

Imalo je Sarajevo nekoliko prilika, a najbolju Kjereme koji iz odlične pozicije šutira jako loše.

22:40

79'- Đuričković "požutio" zbog prigovora

Nije se glavni arbitar oglasio nakon očiglednog igranja rukom fudbalera Aktobea, nakon čega je Đuričković izgubio živce što je rezultiralo javnom opomenom.

22:36

75'- VODE GOSTI!

Nakon kornera Rockov zaustavlja jedan pokušaj, ali natrčava Tanžarikov na odbijanac i šalje loptu u mrežu - 1:2 na Koševo

22:35

75'- Korner za Aktobe

22:30

70'- Oliveira mijenja Čatakovića

22:30

70'- Čataković se žali na povredu

Neće moći nastaviti

22:22

62'- Izmjena i u redovima Aktobea

Umjesto Sevaljosa ušao je Kenesov.

22:20

60'- Korner za Sarajevo

22:20

58'- Mijenja Zekić

Izašao je Đorđević, a umjesto njega na terenu je Anđušić.

22:17

57'- IZJEDNAČENJE NA KOŠEVU!

Maestralan pogodak Gulijašvilja. Gruzijac sa ruba 16 metara iskosa, šalje loptu u dalji ugao. Eksplodiralo je Koševo!

22:13

53'- Vataželu preko gola

Šutirao je Rumun, ali njegov pokušaj ide preko gola Sarajeva

22:12

52'- Žuti za Đorđevića

22:05

46'- Počelo je drugo poluvrijeme

Rezultat nakon prvih 45 minuta je 0:1. Ovaj rezultat nas vodi u produžetke.

22:04

FOTO

21:49

- KRAJ PRVOG POLUVREMENA -

21:49

45+3'- Pogađa Kjereme, ali ofsajd!

21:47

45+1'- Đorđević izblokiran!

Moglo je Sarajevo do izjednačenja, ali šut Đorđevića u posljednjem trenutku blokira Vataželu

21:46

45+1'- Tri minuta nadoknade

21:44

44'- Žuti karton za Umaeva

21:42

41'- GOSTI VODE!

Gosti iz prve prave prilike stižu do prednosti! Dumbija je izbacio Jovića i uposlio Umaeva koji pogađa za 0:1.

21:37

36'- Fudbaleri Sarajeva traže penal

Oboren je Gulijašvili, ali turski sudija samo odmahuje rukom.

21:35

34'- Velika šansa za Kjerema

Odličnu šansu imao je Kjereme koji je izašao sam na Šackija, ali golman gostiju ponovo izlazi kao pobjednik. Pogriješio je Kiki, ali nije uspio krilni napadač Sarajeva da na najbolji način primi loptu.

21:33

32'- Čarke na terenu

Nakon jedno duela sa Soldom, Umaev je izgubio živce.

21:31

30'- Neoprezan start Gulijašvilija

Šackij kupi loptu ispred Guijašvilija koji je nakon toga zakačio golmana gostiju.

21:27

26'- Gulijašvili samo do živog zida

Lopta se odbija do Solde, koji šutira direktno u golmana gostiju.

21:25

25'- Slobodan udarac za Sarajevo

"Požutio" je Sevaljos

21:21

20'- Ponovo opasno pred golom Aktobea

Pobjegao je Kjereme po desnoj strani i uputio prizemni centaršut, ali lopta ostaje iza Čatakovića.

21:19

19'- Tanžarikov prijeti sa distance

Ide to daleko od gola

21:17

16'- Dobra akcija fudbalera Sarajeva

Ubacio se lijepo Beganović, a onda loše šutirao iskosa. Propala je još jedna šansa za domaći tim.

21:15

15'- Utakmica je nastavljena

Sve je u redu sa fubdalerima.

21:14

14'- Dvojica fudbalera ostala ležati na zemlji

Sudarili su se glava Kjereme i Samorodov, ukazuje im se pomoć na terenu

21:13

13'- Pokušao je Kjereme

Dobar pokušaj Kjeremea, ali Šackij izbacuje u korner

21:11

11'- Korner za Sarajevo

Nema opasnosti po Kazahstance

21:08

7'- Prijete i gosti

Šutirao je Romero, ali njegov pokušaj odlazi pored gola

21:02

2'- STATIVA!

Moglo je Sarajevo odmah do vođstva, ali pokušaj Čatakovića zaustavila je stativa. Kakva sreća za goste

21:00

1'- Utakmice je počela!