Het-trik Edina Džeke na startu kvalifikacija Lige šampiona! Kapiten Fenerbahčea maestralan u Švajcarskoj!

Fenerbahče je na krilima raspoloženog kapitena Edina Džeke savladao Lugano u Švajcarskoj (3:4) u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Edin Džeko het-trik za Fenerbahče protiv Lugana Izvor: Fenerbahçe SK

Kapiten je odigrao kapitenski!

Edin Džeko je u Švajcarskoj zabilježio het-trik, pogađajujući mrežu domaćina iz penala u 45. minutu, koji je izborio doskorašnji reprezentativac Srbije Dušan Tadić, i time anulirao prednost Lugana iz četvrtog minuta (El Vafi).

Već početkom drugog poluvremena, Džeko je pogodio za vođstvo turskog tima na asistenciju Tadića, ali su domaći u 64. minutu golom Bislimija izjednačili rezultat.

Het-trik Džeko je kompletirao tri minuta kasnije nakon greške domaće odbrane, a četvrti pogodak za klub iz Istanbula postigao je Kadioglu u 74. minutu.

Do kraja su Švajcarci uspjeli samo da smanje pogotkom Valencuele i time koliko, toliko sačuvaju nadu u revanšu u Istanbulu.
Pobjednik ovog duela u narednoj rundi će igrati protiv francuskog Lila.

Očigledno, Džeko se izborio za svoj status kod novog trenera Fenera Žozea Murinja, koji mu je povjerio i kapitensku traku.

Prethodne sezone, Edin je bio najbolji strelac tima sa 25 golova, a zabilježio je i 10 asistencija na ukupno 46 mečeva.