Uživo Liga nacija Srbija - Španija

Hrabra Srbija pokazala zube šampionu Evrope!

Srbija remizirala 0:0 sa Španijom u prvom kolu Lige nacija.

Uživo Liga nacija Srbija - Španija Izvor: MN PRESS

Reprezentacija Srbije odigrala je neriješeno protiv Španije 0:0, u prvoj utakmici Lige nacija!

U kombinovanom sastavu, poslije penzionisanja kapitena Dušana Tadića i niza otkaza selektoru Stojkoviću, "orlovi" su izdržali protiv favorita na stadionu "Rajko Mitić".

Golman Predrag Rajković sjajno je branio i imao je i sreće kada su Lamin Jamal i saigrači gađali iz svih uglova, a dugo, dugo ćemo žaliti za ogromnim promašajem Luke Jovića sredinom prvog dijela meča. Andrija Živković izbacio ga je na čist zicer u kaznenom prostoru, gdje je centarfor "orlova" ostao sam, izbjegao ofsajd-zamku, sačekao da golman Raja padne, a onda je promašio sve.

Srbija će naredni meč igrati u nedelju, protiv Danse u Kopenhagenu, u drugom kolu Lige nacija. Poslije meča protiv Španaca na "Marakani", ne postoji razlog da Piksijev novi tim ne odigra na isti način i taj meč!

Detalje utakmice iz minuta u minut pročitajte na kartici Razvoj događaja.

22:41

Gotovo je! Srbija je remizirala 0:0 sa Španijom!

22:34

Velika šansa za Španiju, Hoselu

83' - Jedan od heroja Realove evropske titule prošle sezone gađao je glavom poslije kornera i prebacio gol Srbije

22:34

Bravo Grujiću!

73' - U posljednjem trenutku je srpski vezista spriječio Fabijana Ruiza da gađa sa oko 10 metara od gola. Da nije bio tu, mogao bi Španac da bira u koju stranu da šutira. Ostaje 0:0.

22:18

Zuji lopta pored gola, Srbija imala sreće

71' - Lamin Jamal je gađao sa desne ivice peterca i milimetri su je dijelili od stative gola "orlova"! Ostalo je 0:0

21:54

Prva prilika za Srbiju u nastavku

49' - izborio je Ilić slobodan udarac na samo 18-19 metara od gola Španije, potom ga sam izveo, ali odlazi to pored gola

21:50

Piksi mijenjao, debi za Simića

Jan Karlo simić ušao je umjesto Strahinje Erakovića na startu drugog poluvremena

21:37

Kraj prvog poluvremena

Nema golova na stadionu Rajko Mitić nakon prvih 45 minuta.

21:32

Birmančević faulira Jamala, Karvahal ga brani

Kapiten Španije prišao je krilu Srbije i tražio od njega da bude oprezniji kada faulira najboljeg španskog fudbalera. Sudija je Veljku Birmančeviću odmah pokazao žuti karton.

21:24

Kombinuju Vilijams i Ruiz!

37' - Redaju se uzbuđenja sada na obje strane. Niko Vilijams je driblao, potom ostavio za Ruiza koji šutira pored stative

21:23

Birmančević šutira!

36' - Birmančević je pokušao sa ćoška šesnaesterca, direktno u Raju

21:22

JOVIĆ!

34' - Stopostotna šansa za Jovića! Živković je "zalomio" u sredinu, a onda podvalio loptu u šesnaesterac iza odbrane Španije, Jović se namjestio i šutirao, ali pored gola. Nevjerovatna prilika!

21:19

Jović pada u šesnaestercu

32' - Rajković je izbio loptu skroz ka suprotnom šesnaestercu Luka Jović bio je uporan, a Le Norman malo neoprezan, na kraju pada srpski napadač, ali sudija kaže da nije bilo prekršaja za jedanaesterac.

21:18

Prijete Španci

29' - Prvo je pokušaj Jamala u odsudnom trenutku izblokirao Birmančević, a potom je Niko Vilijams nekoliko minuta kasnije pokušao da pogodi suprotni ugao, ali bezuspješno. Seriju promašaja nastavio je Fabijan Ruiz udarcem koji je završio daleko preko gola.

21:11

Prvi udarac u okvir Rajkovićevog gola

24' - Jamal je pokušao brzim prodorom sa lijevog krila, a onda ostavio za Zubimendija koji šutira direktno u Rajkovića

21:08

Pokušaj Karvahala

20' - Španija ima posjed i pokušava da pritisne, ali ne uspjeva da napravi pravu šansu pred golom Rajkovića. Sada je nakon cantaršuta s lijeve strane i reakcije odbrane Srbije pokušao Karvahal sa dvadesetak metara, ali vrlo neprecizno, lopta odlazi daleko iznad gola.

20:54

Španci pritišću, Srbija uzvratila

5' - Na pritisak Španije u uvodnim minutima "orlovi" su odgovorili jako dobrim kontranapadom, izblokirali su gosti par pokušaja, a onda je Lukić šutirao preko gola

19:37

Ovo je Piksijev tim za šampiona Evrope!

SRBIJA: Rajković - Pavlović, Milenković, Eraković - Nedeljković, Ilić, Lukić, Birmančević - Samardžić, Živković - Jović!

ŠPANIJA. Raja - Karvahal, Le Norman, Laport, Kukurela - Zubimendi, Ruiz, Olmo - Jamal, Vilijams, Perez

19:29

Oprez, ova Španija nikad ne gubi!

Tim Luisa De La Fuentea izgubio je samo jednom u posljednjih 19 takmičarskih mečeva!

Izvor: Moritz Mueller / imago sportfotodienst / Profimedia

19:28

Šta i ko čeka Srbiju u Ligi nacija

Srbija igra u Grupi A4 Lige nacija. Uz "orlove", u grupi su Danska, Švajcarska i Španija, večerašnji protivnik. Ovo je spisak utakmica Piksijevog tima