Benfika poslije Zvezde pregazila Atletiko Madrid! Portugalci pokazali kakva su sila u Ligi šampiona

Portugalski vicešampion deklasirao čuveni madridski tim 4:0 u Ligi šampiona.

Benfika pobijedila Atletiko Madrid 4:0 Izvor: FILIPE AMORIM / AFP / Profimedia

Benfika je pobijedila Atletiko Madrid 4:0 (1:0) u prvoj utakmici Lige šampiona pred svojim navijačima. Golovima Kerema Akturkoglua u prvom i Angela Di Marije, Aleksandra Baha i Orkana Kokčua u drugom poluvremenu, lisabonski "orlovi" demonstrirali su silu protiv tima Dijega Simeonea.

Poslije trijumfa protiv Crvene zvezde u Beogradu 2:1, Benfika je pregazila Madriđane, u njihovom prvom meču od burnog gradskog derbija protiv Reala. Već u 13. minutu domaćin je poveo preko Akturkoglua, čovjeka koji je pogodio i na "Marakani". I tim rezultatom se završilo prvo poluvrijeme. Onda je u 52. minutu Di Marija bio siguran sa penala, da bi za samo devet minuta "jorgandžije" doživjele potpuni potop. U 74. je Bah zatresao mrežu Oblaka, da bi u 84. Kokču bio siguran izvođač jedanaesterca i tako postavio konačan rezultat.

Očigledno nespremni za tako teško gostovanje, igrači Atletika osjetili su snagu ekipe koja u posljednje tri sezone stiže do četvrtfinala evro-takmičenja, dva puta u Ligi šampiona, jednom u Ligi Evrope. I koja se nikad ne smije potcijeniti.