APOEL se raspucao u najgorem trenutku: "Petarda" Kiprana pred duel sa Borcem!

Goran Arbutina
Autor Goran Arbutina

Naredni protivnik Borca u Konferencijskoj ligi u subotu u domaćem prvenstvu upisao najubjedljiviji trijumf ove sezone.

APOEL pobijedio Omoniju 5-0 pred duel sa Borcem u Konferencijskoj ligi Izvor: ©INPHO/Ryan Byrne / imago sportfotodienst / Profimedia

Banjalučki Borac u četvrtak gostuje APOEL-u u Nikoziji u meču drugog kola Konferencijske lige.

Kiparski šampion nije blistao u posljednje vrijeme, te je poslije tri meča bez pobjede, računajući i duel sa Šamrokom u Konferencijskoj ligi, promijenio i trenera, a to je izgleda donijelo rezultat.

Upravo pred duel sa Banjalučanima ekipa APOEL-a prekinula je tu seriju i na debiju Manola Himeneza na klupi upisala najubjedljiviju pobjedu ove sezone.

APOEL je slavio 5:0 na gostovanju u Larnaki kod Omonije Aradipu i tako upisao četvrtu prvenstvenu pobjedu u sezoni.

Sve je bilo riješeno poslije prvih 45 minuta u kojima je ekipa iz Nikozije stiglao do vođstva 2:0 golovima Serhija Tehera i Jusufa Al Arabija. Markinjos je na početku drugog poluvremena povećao na 3:0, a do ubjedljivog trijumfa APOEL je stigao u samom finišu meča.

Pet minuta prije kraja srpski napadač Srefan Dražić je sa bijele tačke povisio na 4:0, a za „petardu“ u mreži domaćina pobrinuo se Mariuš Korbu u sudijskoj nadoknadi.

Posljednji ispit Borca pred odlazak na Kipar biće derbi protiv Željezničara koji se igra u nedjelju od 19.45 časova.

Crveno-plava ekspedicija u Nikoziju putuje u srijedu ujutro, a istog dana održaće zvanični trening na GSP stadionu, te održati konferenciju za novinare pred meč drugog kola Konferencijske lige.

I APOEL i Borac u prvom kolu su upisali remi, Kiprani su odigrali 1:1 sa Šamrok Roversima u gostima, a Borac je istim rezultatom podijelio bodove sa Panatinaikosom i tako osvojio prvi istorijski bod u ligaškoj fazi evropskog takmičenja. Sa ekspedicijom Borca putovaće i reporteri MONDA, tako da ćetena našem portalu moći da pročitate i pogledate sve najnovije vijesti, fotografije i video sadržaje iz Nikozije.