Banjalučki Borac od 21 čas ispisuje istoriju kluba! Po prvi put će crveno-plavi zaigrati u prvom kolu Konferencijske lige i to protiv atinskog Panatinaikosa.

FK Borac FK Panatinaikos uživo prenos Konferencijska liga livestream Arena sport Izvor: Mondo/Slaven Petković

Crveno-plavi će na punom i "umivenom" Gradskom stadionu dočekati atinskog velikana u jednoj od najvećih utakmica u klupskoj istoriji, ali bez kapitena Sergeja Grahovca, koji zbog povrede lista, neće biti u sastavu banjalučke ekipe.

Trener Banjalučana Mladen Žižović je u najavi istorijske večeri Borca istakao da priželjkuje još jedno iznenađenje iako je svjestan da je protivnik jedan od najvećih grčkih klubova, koji je uzdrman porazom od AEK-a, a već u narednom meču igra protiv Olimpijakosa.

"Sa mentalne strane u dobroj smo poziciji, ne moramo ništa da napravimo samo da damo maksimum. Pokušaćemo da iskoristimo to njihovo stanje koje nije dobro i da pokažemo sve kvalitete koje imamo", rekao je Žižović.

Problem za obje ekipe će predstavljati i kiša koja pada cijeli dan u Banjaluci, ali barem će zahvaljujući klubu sa Gradskog stadiona, navijači biti zaštićeni jer će dobiti 3.000 kabanica za istočnu tribinu.

Na tribinama će biti i oko 350 pristalica atinskog tima, koji je nesporno favorit, ali i ima dodatni pritisak zbog poraza u gradskom derbiju od AEK-a. Grčki novinari su zbog toga žestoko "rešetali" trenera Dijega Alonsa, koji je istakao da je on Urugvajac i da je navikao na pritiske.

"Pritisak nije moj neprijatelj, neće biti ni mojim igračima, daće nam snagu i igrači ce da osjete vjeru u njih", rekao je Alonso, a reprezentativac Srbije Filip Mladenović dodao da je cilj Atinjana dobar rezultat u Banjaluci.

Arbitar iz Azerbejdžana Elčin Masijev sudiće meč na Gradskom stadionu, a pomagaće mu sunarodnici Elšad Abdulajev i Parvin Talibov, dok je četvrti arbitar Farid Halijev, takođe iz Azerbejdžana. U VAR sobi biće Francuz Benoa Milo i Ingilab Mamadov, još jedan Azerbejdžanac.

22:18

62' Sreća za Borac

Stopostotonu šansu promašili su gosti - mat u tri poteza propustio je da realizuje Šporar, koji je šutirao tik pored stative banjalučkog gola.

22:10

55' Novi žuti karton

Požutio je Erera nakon oštrog prekršaja.

22:08

52' ERERA!

Umalo preokret Borca! Odličnu akciju Despotovića, još bolje je završio Erera - uhvatio je volej, ali je loptu iz rašlji izvukao golman Drongovski!

22:05

50' GOOOOL!

Borac je izjednačio! Erera je centrirao iz slobodnog udarca, a Despotović sjajno skočio i glavom poslao loptu pod prečku!

22:02

47' Žuti karton

Skorup je zaradio javnu opomenu nakon prekršaja s leđa. Prvi igrač Borca sa žutim kartonom, ali  i prvi na utakmici.

22:01

46' Počelo drugo poluvrijeme

Nastavljen je duel Borca i Panatinaikosa na Gradskom stadionu.

21:47

- poluvrijeme -

Izvor: Mondo/Slaven Petković

Solidan utisak ostavili su fudbaleri Borca u prvih 45 minuta uprkos rezultatskom minusu za koji se pobrinuo kapiten Panatinaikosa Anastasios Bakasetas na asistenciju srpskog reprezentativca Filipa Mladenovića. Ipak, ono što posebno "bode" oči na Gradskom stadionu je skromna posjeta - samo četiri hiljade gledalaca na istorijskoj utakmici banjalučkog kluba u Konferencijskoj ligi.

21:44

45' Minut nadoknade

Igraće se još minut na Gradskom stadionu prije odlaska na odmor u poluvremenu.

21:43

44' VAR provjeravao penal

Gosti su tražili jedanaesterac nakon gužve u kaznenom prostoru Borca, ali VAR je presudio da nema najstrože kazne.

21:41

40' Lopta pogodila navijača Borca u lice

Izvor: MONDO/Goran Arbutina

Ogrinec je izbacio loptu na tribine, gdje je pogodila jednog navijača s naočarama u lice. Zatražena je i ljekarska pomoć.

21:39

39' Grci uspostavili ravnotežu

Poslije dominacije fudbalera Borca, gosti su uspjeli da prebace težište igre u sredinu i na polovinu banjalučkog tima.

21:35

35' Opet kiša

Na Gradskom stadionu se zbog kiše podijeljene kabanice navijačima na istočnoj tribini.

21:27

28' Karolina

Pokušao je izdaleka i Karolina, neprecizno.

21:25

26' DESPOTOVIĆ!

Poslije slobodnog udarca sa nekih 25 metara Despotović je odlično šutirao, ali lopta je prohujala pored stativa. Najopasniji šut Banjalučana.

21:23

23' Skorup

Pokušao je i Skorup dalekometnim udarcem, ali opet siguran golman grčkog tima.

21:20

21' KULAŠIN!

Enver Kulašin se našao u šansi, iskosa sa desne strane je probao da pogodi suprotan ugao, ali nije bio precizan.

21:17

19' Savić!

Probao je Savić sa skoro 30 metara, međutim, golman Dragovski lagano hvata loptu.

21:11

13' Šiškovski

Bakasetas je odmah nakon prvog gola bio u novoj šansi, ali je golman Šiškovski spriječio novi pogodak.

21:10

11' GOOOL!

Odlična akcija srpskih fudbalera Đuričića i Mladenovića, koji je potom ubacio u srce kaznenog prostora, a kapiten Panatinaikosa Anastasios Bakasetas pogodio sami ugao Borčevog gola - 0:1.

21:08

9' Majstorije Kulašina

Enver Kulašin nanizao je trojicu igrača PAO-a na sredini terena, ali je na kraju akcije izblokiran Ogrinec.

21:06

Pogledajte foto-galeriju

21:05

6' Srećković!

Fudbaler Borca je prvi šutirao u okvir gola - bez problema za golmana gostiju.

21:04

5' Korner za goste, bez opasnosti

Grci su izborili korner, ali sudija iz Azerbejdžana je svirao faul u napadu.

20:54

1' Počeo je istorijski meč u Banjaluci

Sudija iz Azerbejdžana dao je znak za početak, srećno crveno-plavi!

20:29

Zvižduci za igrače PAO-a

Fudbaleri Panatinaikosa su izišli na teren na zagrijavanje, a dočekani su zvižducima sa Gradskog stadiona.

20:22

Žižović podigao palac gore!

Trener Borca Mladen Žižović pozdravio je navijače, a ako je suditi prema fotografiji, onda je optimista pred večerašnji duel.

20:15

U toku je zagrijavanje crveno-plavih

Četrdesetak minuta prije početka utakmice, na terenu se zagrijavaju fudbaleri Borca, koji su dočekani aplauzima s tribina Gradskog stadiona.

20:01

Evo i sastava ekipa

BORAC: Šiškovski, Vukčević, Majers, Karolina, Erera, Ogrinec, Skorup, Kulašin, Savić, Srećković, Despotović. Trener: Mladen Žižović

PANATINAIKOS: Dragovski, Mladenović, Šenkeveld, Ingason, Katsiras, Maksimović, Čerin, Đuričić, Bakasetas, Pelistri, Šporar. Trener: Dijego Alonso

19:56

Pune se tribine u Banjaluci

19:53

"Mušema" Konferencijske lige...

...postavljena je na centar Gradskog stadiona.

19:25

Dolaze navijači Panatinaikosa

Na Gradski stadion pod policijskom pratnjom stiž u i grčki navijači, tzv. Gate 13.

19:10

Trojica Srba u atinskom klubu

Izvor: Shuterstock

U ekipi Panatinaikosa nastupaju i trojica srpskih fudbalera - Filip Đuričić, Nemanja Maksimović i Filip Mladenović.

18:59

Jake policijske snage

Naš reporter poslao je fotografiju sa snažnim policijskim snagama, koje se nalaze ispred Gradskog stadiona u Banjaluci.

18:44

EVROPSKI BORAC

Izvor: FK Borac/Nikola Kulaga

Borac je ove sezone kao prvak BiH u evropski pohod krenuo od prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv albanske Egnatije, koju je eliminisao nakon boljeg izvođenja penala.

Potom su crveno-plavi u drugom kolu ispali od solunskog PAOK-a, da bi prešli u narednu fazu kvalifikacija za Ligu Evrope. Tamo su uspjeli da savladaju Klaksvik sa Farskih Ostrva, čime su osigurali plasman u Konferencijsku ligu.

U baražu za Ligu Evrope, tim Mladena Žižovića je eliminisan od mađarskog Ferencvaraša i to nakon jedanaesteraca.