Željo remizirao, navijači prozvali „plave dame“

Sarajevski Željezničar je odigrao neriješeno sa Slobodom 0:0 na "Grbavici" i poslije sedam utakmica se nalazi na 10. mjestu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Remi Željezničara sa Slobodom, Manijaci prozivali igrače Izvor: mondo.ba

Imali su plavi u srijedu više od igre protiv tuzlanskog tima, ali nisu uspjeli da pronađu put dso mreže pa je utakmica okončana bez golova.

U prvom dijelu se uglavnom igralo na sredini terena, ali je najbolju šansu u 18. Minutu propustio Zoran Kokot, da bi u finišu poluvremena kapiten Slobode Zajko Zeba šutirao sa ivice kaznenog protora, ali nije bilo potrebe da interveniše golman i kapiten Želje Marijan Antolović.

U nastavku je Sloboda imala više od igre, tim Husrefa Musemića je propustio i nekoliko izglednih prilika, ali je Antolović spasio Želju poslije šuteva Miljana Govedarice i Mladena Veselinovića.

Šansu da kazne promašaje Tuzlaka, plavi su imali u 71. minutu ali je saveznik kluba sa "Tušnja" bila prečka poslije udarca Tijaga glavom.

Do kraja je još Ognjen Đelmić kreirao šansu Kokotu, ali se napadač Želje nije snašao i utakmica je okončana remijem.

To se nikako nije dopalo najvatrenijim pristalicama kluba sa "Grbavice" koji su igrače Milomira Odovića nazvali "plavim damama".