FUTSAL (SP): "Furija" oduvala BiH

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine deklasirana je u Ajndhovenu od selekcije Španije (1:8) u drugom kolu kvalifikacionog turnira za Svjetsko prvenstvo.

Futsal BiH - Španija 1:8 Izvor: MONDO/Samir Cacan
Izvor: MONDO/Samir Cacan

Poslije startnog poraza od Holandije (4:3), izabranici Bore Matana su odlično ušli u meč i prvi stigli do prednosti u drugom minutu golom Dejana Pavlovića.

Međutim, "crvena furija" je do odlaska na odmor uspjela da preokrene rezultat na 3:1 pogocima Migelina (dva) i Marija Riviljosa.

U drugom poluvremenu Migelin je bio strijelac još dva puta, a po jedan gol postigli su postiže Aleks, Lin i Bebe.

"Zmajevi" će u posljednjem kolu grupe igrati u nedjelju sa Letonijom u 15.30 časova.

Bosna i Hercegovina: Bahrudin Omerbegović, Dejan Pavlović, Nijaz Mulahmetović, Tomislav Bevanda, Anel Radmilović, Adnan Delihasanović, Stanislav Galić, Ivan Matan, Srđan Ivanković, Ivan Ivanković, Marin Šunjić, Nermin Jusić, Mirko Hrkać, Josip Bošković. Selektor: Boro Matan.