BUNDES: HSV prekinuo crnu seriju

Hamburger je poslije preokreta savladao Borusiju iz Menhengladbaha (3:2) i prekinuo negativnu seriju od šest utakmica bez pobjede u Bundesligi.

Posljednju pobjedu u Bundesligi, HSV je ostvario još krajem novembra prošle godine protiv Verdera (1:3) i od tada izabranici Bruna Labadije nisu osjetili slast trijumfa u njemačkom šampionatu.

Sve do nedjelje na "Folkspark" stadionu u Hamburgu protiv ekipe iz Menhengladbaha - 3:2 (2:1).

Ipak, nije tako izgledalo na početku meča 21. kola Bundeslige jer su gosti prvi stigli do prednosti u 14. minutu pogotkom Fabijena Džonsona, koji je odlično reagovao na centaršut Torgana Azara u kaznenom prostoru i matirao iskusnog golmana Renea Adlera - 0:1.

Uprkos rezultatskom "minusu", domaći fudbaleri se nije obeshrabrili, napadali su i stvarali šanse, ali samo zahvaljujući sjajnim odbranama Jana Somera, HSV nije stigao do izjednačenja poslije udaraca Josipa Drmića i Arona Hunta.

I prečka je u 38. minutu bila saveznik Borusije poslije šuta glavom Brazilca Klebera, ali je u nastavku akcije vlastitu mrežu pogodio defanzivac gostiju Martin Hintereger za poravnanje rezultata - 1:1.

Samo tri minuta kasnije, dogodio se potpuni preokret - golman Adler je ispucao loptu do protivničkog šesnaesterca gdje je prihvatio Letonac Artjoms Rudnevs i iskosa sa desne strane je smjestio u donji lijevi ugao - 2:1.

Srpski internacionalac Gojko Kačar ušao je u igru u 89. minutu za HSV.

U nastavku, domaćin je nastavio s napadima pokušavajući da što prije "riješi" utakmicu ili da barem "podalje od svog gola" drži gostujuće igrače što je otvorilo prostor za kontranapade Borusije.
Iz jedne kontre u 74. minutu, Torgan Azar se našao sam ispred Adlera, ali je šutirao pored desne stative.

Deviza "napad je najbolja odbrana" isplatila se HSV-u u 80. minutu kad je pobjedu, sedmu ove sezone "ovjerio" Ivo Iličević poslije kornera i asistencije glavom Emira Spahića, reprezentativca Bosne i Hercegovine - 1:3.

Ham Mon 3.1

Međutim, gosti se nisu predali već uspjeli da smanje u 88. minutu preko Brazilca Rafaela, ali nisu uspjeli da u samoj završnici iščupaju remi.

S ova tri boda, HSV je dospio do 11. mjesta preskočivši Ingolštat i Darmštat, dok je Borusija devetim porazom ostala na sedmoj poziciji na tabeli.