Milan s "kreča" do boda u 92. minutu

Otkako je naslijedio Sinišu Mihajlovića na klupi Milana Kristijan Broki ponovo nijje pobijedio i to se spasio poraza u sudijskoj nadoknadi protiv pretposljednjeg tima Serije A, ekipe Frozinonea - 3:3 (0:2).

Frozinone je najprije šokirao "San Siro" u prvom poluvremenu 36. kola, ali su "rosoneri" uspjeli da stignu do boda 3:3 za brigu čelnika Milana, koji su čak pokušali da vrate Mihajlovića, ali im se srpski stručnjak "zahvalio" na ponudi.

Nakon 0:0 s Karpijem i poraza od "fenjeraša" Verone, pretposljednji tim Serije A, Frozinone je bio blizu pobjede u Milanu - 3:3.

Najprije je u drugom minutu Luka Paganini majstorski pogodio sa ivice kaznenog prostora za vođstvo gostiju.

Domaći tim je potom preuzeo konce igre i stvorio nekoliko odličnih šansi, ali je golman Frozinonea Frančesko Bardi odlično reagovao u nekoliko navrata i spriječio iznenađenje.

Promašaje Milana, kaznio je Nijemac Oliver Kragl "bombom" u 44. minutu iz slobodnog udarca sa oko 35 metara. Golman domaćina Đaluiđi Donaruma nije postavio živi zid, ali se grdno prevario.

Milanezi su imali sjajnu priliku da se vrate u utakmicu već na početku drugog poluvremena kad je zbog igranja rukom u šesnaestercu dosuđen penal, ali je šut Marija Balotelija „pročitao“ Frančesko Bardi.

Ipak, uspjeli su domaći igrači da smanje samo dva minuta kasnije preko Karlosa Bake, koji je iskoristio grešku odbrane Frozinonea - 1:2.

Taman kad se činilo da će Milan uspjeti da se rezultatski potpuno vrati, uslijedio je novi pogodak gostiju koji je postigao Federiko Dionisi nakon solo akcije. - 1:3

Do kraja su Brokijevi igrači uspjeli ponovo da smanje u 74. minutu pogotkom Luke Antonelija, koji je samo minut ranije ušao s klupe za rezervne igrače - 2:3.

U sudijskoj nadoknadi vremena, dosuđen je i drugi penal poslije novog igranja rukom u kaznenom prostoru, pa je Žeremi Menez donio bod Milanu (3:3).

Mogao je Milan u 95. minutu čak i do pobjede ali je Frozinone spasila prečka poslije udarca Balotelija!

Frozinone je ispustio dva, ali je važna tri boda u trci za opstankom zabilježio je Palermo protiv Sampdorije (2:0), a autogol u korist Sicilijanaca postigao je srpski internacionalac Nenad Krstičić.