Raspucali se Bosanci u Ligi Evrope

Vedad Ibišević postigao jedan, a Edin Višća i Tino Sven Sušić po dva gola u večerašnjim mečevima kvalifikacija za Ligu Evrope.

Odlično golgetersko veče za bh. internacionalce koji nastupaju za svoje klubove u kvalifikacijama za Ligu Evrope.

Goleadu Bosanaca na terenima širom Evrope otvorio je Ibišević pogotkom za Hertu, a nastavili su je Tino Sven Sušić sa dva gola za Hajduk, te Edin Višća sa istim učinkom za Bašakšehir.

Vedad Ibišević prije sedam dana zabio je jedini gol za Hertu protiv Brondbija i donio joj prednost od 1:0 pred revanš, ali nije se tu zaostavio.

Bh. napadač postigao je gol i u revanšu trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope u Danskoj.

Temu Puki je doveo Brondbi u vođstvo već u trećem minutu, ali ga je Ibišević anulirao lijepim pogotkom glavom u 30. minutu.

Vedad Ibišević Equalizer Goal HD - Bröndby 1-1...by soccerhub365

Njegova Herta ipak je eliminisana pošto je raspoloženi Temu puki postigao još dva gola i het-trikom za 3:1 obezbijedio prolaz danskoj ekipi.

Golgeterski raspoložen ove večeri je i Edin Višća koji je postigao dva izuzetno važna gola za ekipu Bašakšehira.

Turski predstavnik poslije 0:0 u prvom meču dva puta je na Kantridi od Rijeke, ali je Višća dva puta anulirao prednost.

Prvi gol za  1:1 postigao je u 42. minutu

Edin Visca GOAL - Rijeka 1-1 Basaksehir 04.08.2016by goalall

U 74. minutu ponovo je na scenu stupio naš internacionalac. Višća je još jednom izbjegao ofsajd zamku, a onda prošao i protivničkog golmana i postigao gol za 2:2 i prolaz svoje ekipe u plej-of za Ligu Evrope.

HNK Rijeka 2 - 2 Medipol Basaksehir Goal: Edin...by superligcepte

Hajduk je sav posao protiv ukrajinske Oleksandrije završio u prvom meču koji je dobio 3:0, međutim i u revanšu splitski "bili" su bili golgeterski raspoloženi, a posebno  Tino Sven Sušić.

Bh. internacionalac prvo je zabio iz penala, a potom je postigao i fantastičan pogodak iz slobodnog udarca.