LE: Tričkovski za senzaciju u Moskvi!

Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde u finišu meča donio pobjedu AEK-u iz Larnake protiv Spartaka.

Slovanu iz Libereca, koji je u srijedu eliminisao austrijsku Admiru (2:1, 2:0), pridružiće se i ekipe koje danas igraju revanš mečeve trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Ivan Tričkovski golom u 89. minutu srušio je Spartak u Moskvi.

U prvom meču na Kipru nije bilo pobjednika (1:1), a Makedonac je u finišu revanš susreta obezbijedio svom timu veliki trijumf.

Odlično je izbjegao ofsajd zamku, iskoristio sjajno proigravanje saigrača, a onda loptu poslao ispod golmana Artema Rebrova.

...

Skandinasvki derbi pripao je Šveđanima. Geteborg je uspio da nadoknadi minus iz prvog meča protiv Helsinkija i pobjedom u Finskoj 2:0 obezbijedi prolaz dalje.

Turski Osmanlisport i u drugom meču bio je uspješniji od estonske ekipe i ukupnim rezultatom 3:0 (1:0, 2:0) izborio narednu rundu kvalifikacija, posljednju pred grupnu fazu.

Najveća borba viđena je u Danskoj. Mitjiland je iz prvog meča u Mađarskoj donio prednost od jednog gola, ali je Videoton i sa igračem manje uspio da dođe do pogotka i odvede susret u produžetke.

Ipak, Mađari nisu imali snage sa desetoricom i u dodatnih 30 minuta, Danci su stigli do izjednačenja i prošli dalje.

Krasnodar nije imao problema ni u drugom meču sa Birkirkarom. Nakon prvog duela i 3:0 na Malti, Rusi su poveli identičnim rezultatom i u revanšu. Predrag Jović u redovima gostiju zatim je dobio šansu na poluvremenu i odmah je iskoristio.

Fudbaler koji je ovog ljeta stigao iz Inđije postigao je utješni gol za Maltežane, glavom, nakon kornera.

...

Zagrebačka Lokomotiva pobjednički se vraća iz Ukrajine. Nakon maksimirskih 0:0, Lokomotiva je u gostima slavila 3:2 protiv Vorske i eliminisala ukrajinskog predstavnika, koji je u nadoknadi prvog poluvremena promašio jedanaesterac.

Još jedan iznenađujući rezultat viđen je u Azerbejdžanu, gdje je domaća Kabala eliminisala francuski Lil, i to nakon minimalnog trijumfa 1:0 (prvi meč 1:1). Hrvat Filip Ozobić bio je strijelac pobjedonosnog gola.

Makedonska Škendija takođe će igrati u plej-ofu, nakon što je uspjela da odoli u revanšu sa Mladom Boleslav. Mlada Boleslav upisala je pobjedu 1:0, ali to nije bilo dovoljno da se nadoknade dva gola zaostatka.

"Dželat" beogradskih crno-bijelih Zaglembje nije uspio da nadoknadi minus iz prvog meča, u kojem je Sonerjuske slavio 2:1. U revanšu je bilo 1:1, dovoljno za prolaz Danaca.