PL BiH: Vagner u nastavku srušio „kraljeve“

U posljednjoj utakmici osmog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine Široki Brijeg je savladao jajački Metalege rezultatom 3:1 (0:0) zahvaljujući sjajnom brazilskom fudbaleru Vagneru.

PL BiH: Široki Brijeg - Metalege 3:1 Izvor: MONDO/Samir Cacan
Izvor: MONDO/Samir Cacan

U prvih 45 minuta utakmice na „Pecari“ hercegovačka ekipa je bila bolji rival u nedjelju uveče ali nije uspjela da terensku inicijativu kruniše pogotkom.

Gosti iz Jajca su od 32. minuta imali brojčani deficit u polju jer je isključen defanzivac Metalegea Vukašin Benović. Nekadašnji igrač Borca iz Banjaluke je kao posljednji čovjek odbrane oborio jednog od napadača Širokobriježana i zaradio crveni karton.

Iako s desetoricom, na početku drugog dijela „kraljevi“ su imali dvije odlične prilike, ali je Hercegovce spasio golman Antonio Soldo.

Kazna za promašaje uslijedila je u 60. minutu kad je Nevresa Fejzića savladao kapiten Vagner Santos Lago, koji je četiri minuta kasnije postigao i drugi pogodak osiguravši novi trijumf ekipi sa „Pecare“.

Do kraja su Širokobriježani povisili na 3:0 golom Luke Menala na asistenciju Vagnera i otklonili sve dileme, ako su uopšte postojale, da bi Jajčani uspjeli do kraja da postignu počasni gol preko Danijela Rašića.

ŠIROKI BRIJEG: Soldo, Pandža, Plazonić, Krstanović, Baraban, Vagner, Ćorluka, Barić, Lončar, Bralić, Marković.

METALEGE: Fejzić, Benović, Durak, Bibić, Kovač, Helvida, Sakan, Rašić, Radulović, Stakić, Popović.